Rīgas mēra kandidāte Linda Ozola par cīņu ar azartspēļu zālēm

0
1835

Vairāk nekā 80% rīdzinieku uzskata, ka azartspēļu zāļu izplatību būtu nepieciešams stingri ierobežot. Pieredze rāda, ka līdz ar spēļu zālēm pilsētās pieaug noziedzība, izmisušie cilvēki lombardos ieķīlā pēdējo, lai tikai izmēģinātu veiksmi vēl pēdējo reizi. Tomēr spēļu automāti ir ieprogrammēti tā, ka zaudētājs gandrīz vienmēr ir spēlētājs, un to pierāda milzīgā peļņa, ko katru gadu iekasē azartspēļu kompānijas.

Linda Ozola: “Jaunie konservatīvie piekrīt, ka spēļu zāļu skaits Rīgā, kā arī citur Latvijā ir jāsamazina līdz minimumam. Atsevišķas iestādes varētu būt dažās lielajās pilsētās, luksusa viesnīcās.

Mēs vienmēr esam aktīvi cīnījušies par to, lai spēļu zāļu skaits tiktu samazināts un Latviju varētu atbrīvot no šīs sērgas. Es pati pirms nu jau trīs gadiem nobalsoju par to, lai spēļu zāles aizliegtu Rīgas vēsturiskajā centrā.

Lēmums ir pieņemts, pagājuši trīs gadi, spēļu zāļu saimnieki to apstrīdēja visās iespējamajās tiesās, kur tie ir cietuši sakāvi, bet spēļu zālēs joprojām darbojas.

Reāli tās varēs tikt aizvērtas ciet tikai pēc vēl diviem gadiem, jo likums pašvaldībām neļauj to darīt ātrāk. Lai šo problēmu risinātu, Saeimā tika iesniegti grozījumi, kas ļautu pašvaldībām rīkoties izlēmīgāk un spēļu zāles slēgt, brīdinot par to divus gadus iepriekš. Ja šādi grozījumi būtu spēkā šobrīd, viss Rīgas vēsturiskais centrs būtu brīvs no spēļu zālēm jau tagad.

Diemžēl iepriekšējā Saeimas budžeta un finanšu komisijas sēdē, kur tika skatīti priekšlikumi par termiņa saīsināšanu līdz diviem gadiem un citu pilnvaru došanu pašvaldībām spēļu zāļu ierobežošanā, vairāki valdošās koalīcijas deputāti parādīja savu īsto seju.

Neviens atklāti nenostājas spēļu zāļu aizstāvībā, bet izdomāja neskaitāmus iemeslus, kā šo procesu vilkt garumā ar bezgalīgām diskusijām, un piedāvāja dažādus pseido-risinājumus, kas problēmu pēc būtības nerisina.

Pateicoties Attīstībai/Par līdera Mārtiņa Bondara un citu Saeimas deputātu pūlēm, šie grozījumi tika apturēti un izmaiņas spēkā nestāsies.

No vienas puses, šie spēki ir par jaunu politiku un iedzīvotāju vēlmju respektēšanu (galu galā, vairāk nekā 80% rīdzinieku ir par spēļu zāļu slēgšanu), no otras puses, balsojumos viņi rīkojas pretēji.

Diemžēl azartspēles nav vienīga reize, kad mēs saskaramies ar politiķu liekulību. Tāpat ir arī ar Marsa parka izveidi Rīgā. Azartspēļu zāļu aizstāvji saka, ka to atbalsta, bet Saeimā balso tieši pretēji.

Tāpēc es uzskatu, ka šīs domes vēlēšanas nav par programmām un solījumiem, bet gan par to, kuram Tu vari uzticēties – tiem cilvēkiem, kuri publiski sola vienu, bet darbos rīkojas pretēji, vai arī tiem, kuri uzskata, ka publiski dotam vārdam tomēr ir kāda nozīme!”

Rīgas mēra kandidāte Linda Ozola par cīņu ar azartspēļu zālēm

❗ Vairāk nekā 80% rīdzinieku uzskata, ka azartspēļu zāļu izplatību būtu nepieciešams stingri ierobežot. Pieredze rāda, ka līdz ar spēļu zālēm pilsētās pieaug noziedzība, izmisušie cilvēki lombardos ieķīlā pēdējo, lai tikai izmēģinātu veiksmi vēl pēdējo reizi.Tomēr spēļu automāti ir ieprogrammēti tā, ka zaudētājs gandrīz vienmēr ir spēlētājs, un to pierāda milzīgā peļņa, ko katru gadu iekasē azartspēļu kompānijas.👉 Linda Ozola: "Jaunie konservatīvie piekrīt, ka spēļu zāļu skaits Rīgā, kā arī citur Latvijā ir jāsamazina līdz minimumam. Atsevišķas iestādes varētu būt dažās lielajās pilsētās, luksusa viesnīcās.Mēs vienmēr esam aktīvi cīnījušies par to, lai spēļu zāļu skaits samazinātos un Latviju varētu atbrīvot no šīs sērgas. Es pati pirms nu jau trīs gadiem nobalsoju par to, lai spēļu zāles aizliegtu Rīgas vēsturiskajā centrā.Lēmums ir pieņemts, pagājuši trīs gadi, spēļu zāļu saimnieki to apstrīdēja visās iespējamajās tiesās, kur tie ir cietuši sakāvi, bet spēļu zālēs joprojām darbojas.Reāli tās varēs tikt aizvērtas ciet tikai pēc vēl diviem gadiem, jo likums pašvaldībām neļauj to darīt ātrāk. Lai šo problēmu risinātu, Saeimā tika iesniegti grozījumi, kas ļautu pašvaldībām rīkoties izlēmīgāk un spēļu zāles slēgt, brīdinot par to divus gadus iepriekš. Ja šādi grozījumi būtu spēkā šobrīd, viss Rīgas vēsturiskais centrs būtu brīvs no spēļu zālēm jau tagad.Diemžēl iepriekšējā Saeimas budžeta un finanšu komisijas sēdē, kur tika skatīti priekšlikumi par termiņa saīsināšanu līdz diviem gadiem un citu pilnvaru došanu pašvaldībām spēļu zāļu ierobežošanā, vairāki valdošās koalīcijas deputāti parādīja savu īsto seju.Neviens atklāti nenostājas spēļu zāļu aizstāvībā, bet izdomāja neskaitāmus iemeslus, kā šo procesu vilkt garumā ar bezgalīgām diskusijām, un piedāvāja dažādus pseido-risinājumus, kas problēmu pēc būtības nerisina.Pateicoties Attīstībai/Par līdera Mārtiņa Bondara un citu Saeimas deputātu pūlēm, šie grozījumi tika apturēti un izmaiņas spēkā nestāsies.No vienas puses, šie spēki ir par jaunu politiku un iedzīvotāju vēlmju respektēšanu (galu galā, vairāk nekā 80% rīdzinieku ir par spēļu zāļu slēgšanu), no otras puses, balsojumos viņi rīkojas pretēji.Diemžēl azartspēles nav vienīga reize, kad mēs saskaramies ar politiķu liekulību. Tāpat ir arī ar Marsa parka izveidi Rīgā. Azartspēļu zāļu aizstāvji saka, ka to atbalsta, bet Saeimā balso tieši pretēji.Tāpēc es uzskatu, ka šīs domes vēlēšanas nav par programmām un solījumiem, bet gan par to, kuram Tu vari uzticēties – tiem cilvēkiem, kuri publiski sola vienu, bet darbos rīkojas pretēji, vai arī tiem, kuri uzskata, ka publiski dotam vārdam tomēr ir kāda nozīme!"

Gepostet von Jaunā konservatīvā partija am Sonntag, 19. Juli 2020

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit