Vēl viena uzvara – Salaspilī ierobežo azartspēļu darbību

0
1258
www.pixabay.com

Rīga, 4.janv., LETA. Salaspils novada dome apstiprinājusi saistošos noteikumus un lokālplānojumu azartspēļu organizēšanas vietu noteikšanai Salaspils pilsētas teritorijā ar mērķi ierobežot azartspēļu pieejamību blīvi apdzīvotā pilsētas daļā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Domes lēmums paredz, ka piecu gadu laikā visām šobrīd Salaspilī esošām azartspēļu vietām būs jāpārtrauc sava darbība.

Kā noteic Azartspēļu un izložu likuma 42.pants, pašvaldībai ir tiesības izdot saistošos noteikumus, ar kuriem tiek noteiktas vietas un teritorijas, kurās azartspēles nav atļauts organizēt.

Pieņemtais lokālplānojums ierobežo azartspēļu rīkošanu vietās, kur dzīvo lielākā daļa Salaspils novada iedzīvotāju, atrodas lielākā daļa sabiedrisko pakalpojumu un pilsētas viesiem nozīmīga infrastruktūra un apskates objekti.

Lokālplānojuma teritorija aizņem 29% no pilsētas teritorijas – 15,1 kvadrātkilometru.

“Lokālplānojumā esam iekļāvuši tieši tās blīvi apdzīvotās vietas, kur ir kultūrvēsturiskā vide, tūrisma objekti un citi aspekti, kur šis rūpals nebūtu iespējams. Kā zināms, šis uzņēmējdarbības veids Latvijā ir legāls, taču, ņemot vērā arī mūsu iedzīvotāju viedokli, mēs pieņemam šo lēmumu,” saka domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Jau vairāk nekā desmit gadus Salaspilī darbojas četras azartspēļu vietas, kuras koncentrējas vienā no lielākajām daudzstāvu apbūves teritorijām – HES ciematā. Tiešā tuvumā atrodas arī Salaspils 1.vidusskola, Salaspils pamatskola, pirmsskolas izglītības iestādes un citi sabiedriskie objekti, kurus iedzīvotāji apmeklē ikdienā.

Pilsētas teritorijā dzīvo aptuveni 18 000 cilvēku, tostarp vairāk nekā 5000 bērnu. Pilngadīgo personu skaits, kam būtu tiesības spēlēt azartspēles, sasniedz gandrīz 13 000. Pašvaldība norāda, ka azartspēļu kaitīgā ietekme uz personas veselības, sociālo un ekonomisko situāciju, esot pierādīta, tādēļ maksimāli jāierobežo šī rūpala pastāvēšana.

Azartspēļu attīstība centra pilsētvidē nav savienojama arī ar Salaspils novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju. Vadlīnijas paredz Salaspilī perspektīvā veidot tādu pakalpojumu klāstu, kas veido kvalitatīvu un pievilcīgu ģimenēm draudzīgu vidi, kā arī infrastruktūru, kas ir atbilstoša mūsdienīgai uzņēmējdarbībai.

Lēmumu par lokālplānojuma izstrādi Salaspils novada pašvaldība pieņēma jau 2020.gadā. Lokālplānojums ir izstrādāts tā, lai novērstu iespējamo interešu konfliktu starp sabiedrības un uzņēmējdarbības attīstības interesēm par azartspēļu organizēšanu konkrētajā pilsētas vietā un noteiktu teritorijas, kurās ir jāizvērtē aizlieguma ieviešana šo objektu izvietošanai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit