Satiksmes ministrs Tālis Linkaits panāk ostu valdes locekļu algu samazināšanu par 25%

0
1956
Tālis Linkaits
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Tālis Linkaits ir satiksmes ministrs, kas atšķirībā no iepriekšējiem, ir nozares eksperts ar lielu pieredzi. Viņš ļoti labi zina, kur nozarē notiek izšķērdēšana un izsaimniekošana, kā arī, kur vērojams labas pārvaldības trūkums.

Valdība šodein atbalstījusi satiksmes ministra Tāļa Linkaita virzītos priekšlikumus – veikt izmaiņas ostu valdes locekļu atalgojuma regulējumā, rosinot aptuveni par ceturto daļu samazināt lielo ostu vadības algas.

Apstiprinot Krišjāņa Kariņa valdības deklarāciju šī gada sākumā, Ministru Kabinets (MK) apņēmās piemērot Latvijas lielajām ostām OECD valsts kapitālsabiedrību pārvaldības principus, palielināt valsts ietekmi lēmumu pieņemšanā un nodrošināt efektīvāku resursu izmantošanu.

Atbilstoši grozījumiem noteikumos par ostas valdes locekļu mēnešalgu un speciālo piemaksu, ostu valžu locekļu atlīdzības apmērs tiek pielīdzināts atlīdzības apmēram, kāds noteikts valsts kapitālsabiedrību padomju locekļiem.

Šādā veidā tiek pildīts Valdības deklarācijā minētais. Grozījumi normatīvajā aktā izstrādāti saskaņā ar “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma” 4.panta 2.punktu un koeficienta sistēmu.

Turpmāk, atbilstoši piemērojamajam koeficientam, lielās ostas valdes priekšsēdētāja mēnešalga būs 2917 euro, kas joprojām ir pietiekami konkurētspējīga attiecīga līmeņa vadītājiem. Savukārt valdes locekļiem mēnešalga būs 95% apmērā no valdes priekšsēdētāja mēnešalgas.

Grozījumi MK noteikumos stāsies spēkā ar šī gada 1. septembri.

Raksta avots: http://www.la.lv/valdiba-nobalso-par-ostas-valdes-loceklu-algu-samazinasanu

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit