Taksometru mobilajām lietotnēm dati būs jāglabā ES vai NATO dalībvalstīs

0
1491

Rūpējoties par pasažieru datu drošību, Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Autopārvadājumu likumā, kas paredz, ka taksometru pakalpojumu sniedzējiem visi tīmekļa vietņu un aplikāciju dati būs jāglabā Eiropas Savienības (ES) vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijās (NATO) dalībvalstī vismaz piecus gadus.

“Līdz šim saņemtas ziņas, ka kāds Latvijā zināms taksometru tiešsaistes pakalpojumu operators, visticamāk, Krievijas kapitāla uzņēmums lietotnes iegūtos datus apstrādāja un glabāja uz serveriem Krievijā, kas radīja apstākļus personas datu nelikumīgai vākšanai un uzkrāšanai un līdz ar to – draudus saistībā ar drošību, nemaz nerunājot par iespēju veikt t.s. attālināto izlūkošanu,” sacīja Jauno konservatīvo frakcijas deputāts Krišjānis Feldmans.

Grozījumu paredz, ka tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojuma sniedzējs Valsts ieņēmumu dienestam sniedz informāciju par Latvijas teritorijā tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē piedāvātajiem, pārvadātāja atteiktajiem un veiktajiem pasažieru komercpārvadājumiem, autovadītājiem un autotransporta līdzekļiem.

Paredzams, ka likums trešajā – galīgajā lasījumā tiks pieņemts šī gada jūnijā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit