Studentiem no daudzbērnu ģimenēm būs iespēja saņemt sociālo stipendiju

0
2561
Foto: Vidzemes Augstskola

Saeima trešdien, 16.jūnijā, otrajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz nodrošināt iespēju studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm saņemt atbalstu – sociālo stipendiju -, ko piešķirs no valsts budžeta līdzekļiem.

Tiesības uz sociālo stipendiju paredzētas studējošajiem līdz 25 gadu vecumam, kas studē Latvijā pilna laika studijās klātienē pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā, bakalaura studiju programmā vai profesionālajā studiju programmā. Lai saņemtu stipendiju, studējošajam būs jāatbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām.

Ministru kabinets noteiks studējošo kategorijas, kurām piešķir sociālo stipendiju, sociālās stipendijas piešķiršanas nosacījumus, tostarp ņemot vērā studējošā sekmju līmeni un ienākumus, kā arī sociālās stipendijas apmēru un tās piešķiršanas kārtību, paredz grozījumi.

Grozījumi Augstskolu likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, savukārt sociālo stipendiju studējošajiem piešķirs no 2021.gada 1.septembra.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit