Sporta apakškomisija apņēmusies sasaukt regulāras sēdes, līdz panāks atbalstu krīzē nonākušajām sporta hallēm

0
2322
13.Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš Foto: Ernests Dinka, Saeima

Rīga, 6.apr., LETA. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdes tiks sasauktas tikmēr, kamēr tiks sniegts atbalsts pašreiz pilnībā vai daļēji aizvērtajiem sporta klubiem un hallēm, izriet no apakškomisijas vadītāja Sanda Riekstiņa (JKP) paustā sēdē otrdien.

Riekstiņš otrdienas sēdē pauda neapierinātību ar to, ka jautājuma risināšana par zaudējumiem privātajām sporta hallēm ārkārtas stāvokļa ieviešanas laikā notiek tik lēni. Par šo jautājumu attiecīgā apakškomisija notika jau pirms nepilna mēneša – 9.martā.

Sēdē otrdien vairāku sporta haļļu pārstāvji atzīmēja, ka tikai pagājušajā nedēļā saņēmuši oficiāli pieprasītu informāciju par pēdējo gadu ieņēmumiem, ieņēmumu kritumu un citiem rādītājiem, lai būtu iespējams aplēst, kāda ir situācija nozarē un kāds varētu būt nepieciešamais atbalsts.

Riekstiņš bija neizpratnē, kādēļ šādi dati no sporta nozaru federācijām ir pieprasīti tikai pagājušajā nedēļā, lai arī šis jautājums tika pārrunāts apakškomisijas sēdē 9.martā un jau toreiz Ekonomikas ministrija (EM) solīja attiecīgo informāciju no nozares pārstāvjiem prasīt.

EM pārstāve Ilze Lore sēdē klātesošajiem skaidroja, ka sporta hallēm un klubiem atbalsts varētu būt līdzīgs tam, kāds tas būs tirdzniecības centriem, nomas maksas atbalstam paredzot novirzīt līdz 20 miljoniem eiro. Tomēr, lai šāda veida atbalstu varētu piešķirt arī sporta hallēm, esot nepieciešami precīzi aprēķini no nozares.

Viņa arī skaidroja, ka ātrāk nomas maksas atbalsta programmu nebija iespējams izstrādāt, jo vēl līdz pagājušajai nedēļai nebija zināms, kādi un cik lielā apmērā būs spēkā Covid-19 ierobežojumi pēc 6.aprīļa, kad valstī beidzas ārkārtējā situācija.

Riekstiņš tomēr nebija apmierināts ar Lores sniegto atbildi, uzsverot, ka informāciju no sporta hallēm un klubiem varēja savākt jau ātrāk. Uz to, kādēļ tas netika darīts, no Lores konkrēta atbilde sagaidīta netika. Viņa vien uzsvēra, ka jebkura veida Covid-19 atbalsta jautājumi vispirms tiek izskatīti finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītajā darba grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, un atkarībā no tur lemtā tālā jautājums no EM tiek vai nu papildināts vai arī virzīts tālākai izskatīšanai Ministru kabinetā.

Lai arī Lore minēja, ka jautājums par nomas maksas atbalstu sporta hallēm Reira vadītajā darba grupas sanāksmē, iespējams, varētu tikt skatīts šīs nedēļas ceturtdienā, 8.aprīlī, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs prognozēja, ka tas, visticamāk, varētu būt tikai nākamnedēļ. Pēc viņa teiktā, Reira vadītās darba grupas sanāksmēs, kas parasti notiek ceturtdienās, izskatāmie jautājumi jāpiesaka līdz attiecīgās nedēļas otrdienai, taču šonedēļ EM un IZM sanāksme ar nozares pārstāvjiem paredzēta trešdien, 7.aprīlī.

Minētajā sanāksmē paredzēts, ka nozares pārstāvji informēs par pagājušajā nedēļā pieprasītajiem aprēķiniem saistībā ar Covid-19 pandēmijas ietekmi uz sporta haļļu un klubu darbu. Severs apliecināja, ka iepriekšējā tikšanās ar nozari bijusi pagājušajā nedēļā – tā notikusi 31.martā, bet tikai ar Latvijas Veselibas un fitnesa asociāciju. Kā izriet no Severa teiktā, šīs tikšanās laikā IZM uzņēmusies informācijas apkopotāja funkciju, un dati par pandēmijas ietekmi ir paprasīti no vairākām sporta federācijām.

Viņš arī izteica cerību, ka, IZM ejot palīgā EM, jautājuma virzība par atbalstu sporta hallēm notiks ātrāk.

Jau vēstīts, ka tirdzniecības centriem nomas atbalsta programmai plānots novirzīt līdz 20 miljoniem eiro. Gala lēmums vēl būs jāpieņem Ministru kabinetam, un to plānots darīt šonedēļ.

Atbalsta programmai, kuras kopējais apmērs lēsts līdz 20 miljoniem eiro, varēs pieteikties tirdzniecības centri ar platību virs 7000 kvadrātmetriem.

Atbalsta apmērs būs 15 eiro par katru tirdzniecības centra kadastrālās uzmērīšanas lietā norādītās platības kvadrātmetru, izņemot stāvlaukumus. Plānots, ka viens tirdzniecības centrs varēs pretendēt uz atbalstu līdz 1,8 miljonu eiro apmērā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit