Satiksmes ministrs Linkaits pauž atbalstu aviācijas nozares aicinājumam atcelt COVID-19 ceļošanas ierobežojumus

0
1316
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ceturtdien, 17. martā, tikās ar Latvijas Aviācijas asociācijas valdes locekli Zigmāru Vestfālu, lai pārrunātu aktuālo situāciju un izaicinājumus nozarē, kā arī aicinājumu atcelt joprojām spēkā esošos uz ceļošanu attiecināmos Covid-19 ierobežojumus.

T.Linkaits atzina, ka pēdējo divu gadu laikā aviācijas nozare ir smagi cietusi Covid-19 pandēmijas dēļ, šogad tā pamazām sāka atgūties un uzrādīt arvien labākus rādītājus – iedzīvotāji ir noilgojušies pēc ceļošanas, un ikdienas ritmā pamazām atgriezās arī darījumu tūrisms. Taču Krievijas karš Ukrainā šopavasar nāca kā jauns trieciens, situācija atkal strauji mainās, līdz ar to pašlaik ir svarīgi atcelt visus papildu ierobežojošos faktorus, kas varētu bremzēt aviācijas nozares pielāgošanos jaunajiem apstākļiem un turpmāko attīstību.

Ministrs pievienojas Latvijas Aviācijas asociācijas paustajam, ka ierobežojumu atcelšana un ceļošanas brīvības atjaunošana ir būtisks stimuls visas tūrisma un ceļojumu nozares izaugsmei.

Zigmārs Vestfāls: “Latvijas Aviācijas Asociācija pateicas Satiksmes ministram un visai ministrijas komandai par sniegto atbalstu Covid-19 krīzes jautājumu risināšanā un izsaka cerību, ka Latvijas aviācijas nozare arī turpmāk spēlēs ļoti svarīgu lomu mūsu valsts tautsaimniecībā un būs arvien spēcīgāks aviācijas tirgus dalībnieks Baltijā un Ziemeļeiropā.”

Starptautiskā lidostu padome Eiropā (ACI EUROPE) un Starptautiskā Gaisa transporta asociācija (International Air Transport Association, IATA) šonedēļ izplatīja aicinājumu pirms vasaras sezonas atcelt visus ar veselību saistītos ierobežojumus vismaz attiecībā uz Eiropas Ekonomiskās zonas iekšējiem lidojumiem, sevišķi attiecībā uz pārbaudēm, kontaktu izsekošanu un vakcinācijas sertifikātiem. Kā arī asociācija aicina saskaņot aviācijas nozarei piemērojamos veselības aizsardzības ierobežojumus ar tiem, kas tiek piemērota valstu iekšienē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit