Saeima noraida JKP rosinājumu aizliegt azartspēļu organizēšanu trīs kilometru rādiusā ap dzīvojamo ēku

0
1846

Rīga, 13.maijs, LETA. Saeima šodien noraidīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputātu piedāvātos grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas aizliegtu azartspēles organizēt dzīvojamajās ēkās un trīs kilometru attālumā ap tām.

Saeimai šodien bija jābalso par likumprojekta nodošanu izskatīšanai parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, taču, 26 deputātiem balsojot “pret”, 13 atturoties un 39 deputātiem balsojot “par”, likumprojekts tika noraidīts.

LETA jau vēstīja, ka izmaiņu mērķis esot būtiski ierobežot azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā un “mazināt azartspēļu kaitīgo ietekmi uz sabiedrības veselību un sabiedrību kopumā”, informēja JKP.

JKP ieskatā, personas, kas piedalās azartspēlēs un izlozēs, ir pakļautas pārmērīgas aizraušanās riskam. Partija uzsvēra, ka azartspēļu atkarība jeb patoloģiska tieksme uz azartspēlēm saskaņā ar Starptautisko slimību klasifikāciju raksturojas ar “biežām un atkārtotām azartspēļu epizodēm, kas ieņem galveno vietu cilvēka dzīvē un atstāj kaitīgu ietekmi uz viņa sociālās, profesionālās un ģimenes dzīves vērtībām un saistībām, kā arī viņa materiālo stāvokli”.

JKP deputāti arī atsaucās uz SKDS 2016.gadā veikto aptauju, kas atklājusi, ka 26% respondentu, kuri pēdējo 12 mēnešu laikā ir spēlējuši azartspēles, ir atzinuši, ka ir saskārušies ar situācijām, kad spēle tik lielā mērā pārņem savā varā, ka apkārtējā pasaule uz brīdi pārstājusi eksistēt.

Deputātu piedāvātais liegums organizēt azartspēles dzīvojamajās ēkās un trīs kilometru attālumā no tām tika pamatots arī ar Azartspēļu un izložu politikas pamatnostādņu 2021.- 2027.gadam projekta pielikumā ietverto informāciju, kas balstīta pētījumu datos, saskaņā ar kuriem spēļu zāļu vai kazino pieejamības lokalizācijas ierobežošana ir viens no līdzekļiem azartspēļu problemātisku spēlēšanas paradumu ierobežošanā.

Azartspēļu norises vietu ierobežojumu ieviešanas mērķis ir mazināt problemātisku spēlēšanas paradumu attīstības riskus sabiedrībā, uzsvērts likumprojekta anotācijā.

Vienlaikus projekts paredzēja izslēgt no likuma normu, kas nosaka, ka azartspēles nav atļauts organizēt ēkās, kurās ir dzīvokļi un ieeja uz tiem no ēkas ārpuses ir kopēja ar ieeju uz azartspēļu organizēšanas vietu. Šis ierobežojums zaudētu aktualitāti, jo likumprojekts paredz aizliegumu organizēt azartspēles dzīvojamās ēkās un trīs kilometru attālumā no tām.

Papildus likumprojekts paredzēja paaugstināt minimāli pieļaujamo azartspēļu automātu skaitu vienā azartspēļu zālē no divdesmit uz četrdesmit vienībām. Šāds nosacījums nodrošināšot spēļu zāļu skaita samazināšanos. JKP norādīja, ka arī Igaunijā ir jābūt ne mazāk kā 40 spēļu automātiem azartspēļu zālē.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit