Saeima atbalsta labklājības ministra Eglīša iniciatīvu piecus mēnešus vakcinētajiem senioriem maksāt pabalstu 20 eiro mēnesī

0
2397
Labklājības ministrs Gatis Eglītis Foto: Saeima

Saeima ceturtdien, 21. oktobrī, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas izstrādāts pēc labklājības ministra iniciatīvas Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

Likumprojekts paredz, katram Latvijā dzīvojošam cilvēkam, kurš līdz šī gada beigām būs sasniedzis 60 gadu vecumu un būs pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 infekciju, laikposmā no 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. martam tiks izmaksāts pabalsts 20 eiro mēnesī.

Tas darbotos piecos gada aukstajos mēnešos no 2021. gada novembra līdz 2022. gada martam un attiektos tikai uz vakcinētām personām. Proti, ja persona vakcinējas janvāra vidū, tad pabalstu var saņemt par februāri un martu.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis: “Laikā, kad pandēmijas radītajām grūtībām klāt nākuši papildu finansiālie slogi saistībā ar elektroenerģijas cenu ievērojamo kāpumu, ir svarīgi rūpēties par senioriem, lai atvieglotu viņu ikdienas izdevumu segšanu. Esam nolēmuši piecu mēnešu laikā izmaksāt 100 eiro – 20 eiro katru mēnesi – ikvienam cilvēkam vecumā no 60 gadiem, kurš ir vakcinējies pret Covid-19 vai būs to izdarījis līdz šī gada beigām. Neslēpšu, ka šis atbalsts kalpos arī kā stimuls īpaši apdraudētas sabiedrības daļas vakcinēšanās aptveres palielināšanai, ” saka labklājības ministrs Gatis Eglītis.

VSAA pabalstu 20 eiro mēnesī izmaksās bez personas iesnieguma, ja persona ir Latvijā piešķirtās vecuma, invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēja, tai skaitā priekšlaicīgi un avansā piešķirtās pensijas saņēmēja, speciālās valsts pensijas saņēmēja, VSAA administrētās izdienas pensijas saņēmēja, atlīdzības par darbspēju zaudējumu vai atlīdzības par apgādnieka zaudējumu saņēmēja, valsts sociālās apdrošināšanas pabalsta vai valsts sociālā pabalsta saņēmēja. Šie cilvēki jauno pabalstu saņems līdzīgi kā līdz šim saņem piešķirto pensiju, atlīdzību vai pabalstu.

‼ Ja cilvēks no VSAA nesaņem nevienu no pakalpojumiem, pabalstu izmaksās, pamatojoties uz personas iesniegumu. Tas jāiesniedz sešu mēnešu laikā no likumprojekta spēkā stāšanās dienas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit