Rīgas vicemēre Ozola: Bērni un atbalsts ģimenēm beidzot būs prioritāte 2021. gada Rīgas domes budžetā

0
4547
Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola Foto: www.riga.lv

Viena no 2021. gada budžeta prioritātēm Rīgā ir pirmsskolu izglītība, kam ir paredzēts papildu finansējums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Esam paredzējuši atalgojuma palielinājumu bērnudārzu saimnieciskajiem darbiniekiem un atbalsta personālam, tam novirzot papildu 3 miljonus eiro, jo šīs grupas ilgu laiku budžeta plānošanas procesā ir palikušas nenovērtētas. Tādējādi bērni un atbalsts ģimenēm atspoguļosies kā prioritātes arī šā gada budžeta dokumentā,” norāda Rīgas domes vicemēre Linda Ozola (Jaunie konservatīvie).

“Mums ir svarīga izglītības kvalitāte visos līmeņos, tāpēc šogad vēl 20 bērnudārzos tiks ieviesta programma “Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs”. Programmas mērķis ir rūpēties ne tikai par bērnu fizisko drošību, bet arī viņu drošību saskarsmē ar pieaugušajiem, savlaicīgi atpazīstot un novēršot bērnu tiesību pārkāpumus, veidojot pozitīvu sadarbību bērnu, vecāku un darbinieku starpā. Tieši šādā atbalstošā vidē bērna intereses un vajadzības ir iespējams nolikt centrā,” uzsver Linda Ozola.

Ir jāizceļ, ka šogad tiks atvērtas papildu 33 pirmsskolas izglītības grupas ar latviešu mācību valodu. Un tāpat norit aktīvs darbs, analizējot, kāds ir pašvaldības reālās izmaksas par bērnu bērnudārzā, lai izmaksu efektīvā veidā risinātu bērnudārzu rindu problēmu.

Neskatoties uz kopējo budžeta samazinājumu, ir rasta iespēja paredzēt papildu finansējumu sociālajai jomai 12 miljonu eiro apmērā. Lauvas tiesa šī finansējuma ir paredzēta aprūpes mājās pakalpojumam, pietuvinot tā cenu reālajām izmaksām, kā arī atalgojuma palielināšanai sociālajā sistēmā strādājošajiem un minimālās algas pieauguma segšanai.

Attiecībā uz citiem sociālajiem pakalpojumiem – uzsvars ir, lai, neskatoties uz grūtāku dzīves situāciju, mūsu iedzīvotāji ar pašvaldības atbalstu spētu pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā. Ir paredzētas 128 papildu vietas ģimeniskā tipa sociālās aprūpes centros, jauns atbalsta personas pakalpojums ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī ģimenes asistenta pakalpojuma paplašināšana, individuālās rehabilitācijas programma jauniešiem, sociālais pakalpojums bezpajumtniekiem un personām pēc brīvības atņemšanas.

Jauno konservatīvo Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols: “Lai gan Rīgai 2021. gadā ir jācīnās ar iepriekšējās desmitgades nesaimnieciskuma sekām, tomēr mūsu deklarētās vērtības – Rīgas līdzekļu izlietojuma caurspīdīgums, racionalizācija  un pārvaldes profesionalizācija jau ir ietvertas Rīgas  2021. gada budžetā. Mēs uzskatām, ka pārmaiņas būs nepieciešams turpināt, negaidot nākamo finanšu gadu, vajadzības gadījumā veicot grozījumus 2021. gada budžetā.”

Jaunajiem konservatīvajiem Rīgā ir prieks, ka ir izdevies būvniecības ieguldījumos prioritāri risināt ugunsaizsardzības sistēmas sakārtošanu visās Rīgas skolās, lai mūsu bērni būtu drošībā. Atjaunot sociālās infrastruktūras objektus, kur pakalpojumus saņem rīdzinieki. Šie ir jautājumi, kuri agrāk nav bijuši pirmās prioritātes.

Izceļot Latvijas valsts nacionālo simbolu nozīmi, Rīga nodrošinās papildu 120 000 eiro finansējumu Brīvības pieminekļa izgaismošanai. 


ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit