Jaunie konservatīvie: Rīgai jābūt brīvai no azartspēlēm

5
1694

Jaunā konservatīvā partija uzskata, ka Latvijas pašvaldībās, sākot ar Rīgu, būtu jāaizliedz azartspēļu zāles ārpus viesnīcām. „Jaunie konservatīvie” ir apņēmušies iekļūstot Rīgas domē cīnīties par jaunu azartspēļu zāļu atvēršanas aizliegumu, savukārt valsts līmenī – par likumdošanas izmaiņām, kas vai nu aizliegtu azartspēles ārpus viesnīcām visā valstī, vai arī dotu pašvaldībām tiesības to darīt savās teritorijās. 

„Ir pienācis laiks izbeigt nepamatoti liberālo pieeju nozarei, kas nenes sabiedrībai nekādu pozitīvu vērtību. Nozares samaksātie nodokļi nekādā ziņā neatsver tos milzu zaudējumus Latvijas sabiedrībai un ekonomikai, ko nodara spēļu automātu brīvā pieejamība uz katra ielas stūra. Sagrautas un izputējušas ģimenes, degradējušies un atkarībās slīgstoši cilvēki pašos spēka gados, pēdējo līdzekļu atņemšana sabiedrības jau tā trūcīgākajiem slāņiem, lai šos līdzekļus pārliktu azartspēļu kompāniju īpašnieku kabatās – tāds ir patiesais azartspēļu nozares „pienesums””, uzskata JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns. 

Kā norāda JKP, azartspēļu apgrozījums Latvijā pērn kārtējo reizi ir ievērojami pieaudzis – proti, par 8,5%, sasniedzot gandrīz 250 miljonus eiro. Līdzīga tendence vērojama arī iepriekšējos gados – 2015. gadā pieaugums par 16,2%, 2014. gadā – par 9,7%. Rentabilitāte šajā nozarē ir ap 25% gadā. Tas liecina, ka azartspēļu industrija ir viena no augošākajām un pelnošākajām nozarēm Latvijā, turklāt šis pieaugums notiek uz strauji sarūkoša iedzīvotāja skaita fona.

J. Bordāns uzskata, ka ir pienācis laiks beigt aplaupīt Latvijas iedzīvotājus, ievedot tos atkarībās un pēc tam izmantojot to bezpalīdzīgo stāvokli. „Statistika rāda, ka izsniegto ātro kredītu pieaugums apbrīnojami sakrīt ar azartspēļu nozares pieaugumu. Kā vēl pērnā gada vidū uzsvēra Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja, dzīres ātro kredītu tirgū nebūt nav beigušās – gada pieaugums tajā brīdī vēl aizvien bija 20%! Latvijas iedzīvotāji turpina intensīvi ņemt ātros kredītus un pērnā gada novembra dati rāda, ka to dara gandrīz ceturtais pieaugušais Latvijas iedzīvotājs. Un, pētījumi liecina, ka liela daļa to ir spiesta darīt tieši tādēļ, lai apmaksātu savu ekskluzīvi dārgo „brīvā laika pavadīšanu” spēļu automātu zālēs.”

„Palūkosimies, kā izskatās Rīgas ielās vakara stundās. Viss tukšs un izmiris, tikai vilinoši kvēlo dažādu gaismu lampiņas, iezīmējot parasti turpat blakus izvietoto „zelta trio” – bāru, lombardu un spēļu automātu zāli. Tās ir daudzu rīdzinieku pamata „dzīves vietas”, kur atstāt savus jau tā nebūt ne spožos ienākumus. Tiesībsargājošo institūciju pieredze rāda, ka azartspēļu atkarības dēļ radušies ievērojamie parādi bieži vien kalpo par iemeslu noziedzīgām darbībām, tajā skaitā korupcijai. Ir pienācis laiks tam pielikt punktu”, uzsver J.. Bordāns. 

5 KOMENTĀRI

 1. Es nedomāju ka ierobežošana nav risinājums. Šis biznes ir kā narkotikas, kas jāaizliedz ar likumu uz visiem laikiem. Gan uz ielām gan internetā.
  Mēs būtu tuvākie kaimiņi Lietuvai un Igaunijai ar ”sterilāku” vidi. Pieļauju ka kāda ģimene varētu apsvērtu domu pārcelties pie Mums uz dzīvi. Arī Mūsu pašu ģimenes protams brauks mājās, jo par tām arī skaļi neviens nerunā kuras tieši tāpēc pameta Latviju. Neviens nerunā atklāti par azartspēļu nelaimi.
  Arī atbalsts likvidēšanai nebūs, jo tie kas nespēlē – smejas par to, bet savukārt spēlmaņi klusēs jo nelepojās ar savu nelaimi. Apburtais loks. ”Diktators” šajā jautājumā nav nekad pie Mums bijis.
  Jūs laikam būsiet pirmie kas par šo tēmu sākuši diskutēt.
  Tā nav mirāža, ka tu apstājies vienā punktā un griežoties ap savu asi saskaiti 8 azartspēļu zāles +/- 350m attālumā. Piemēram Minskas krustojums Purvciemā. TAS IR NENORMĀLI.

  • Es pirms katrām vēlēšanām esmu teicis, ka ir nožēlojami balsot par jebkuru no esošajām partijām, ja nav aizskarta šī vājprātīgā izmēra problēma!!!
   Tas cik ļoti, tiek degradēta visa tauta, šī iemesla dēļ ir vienkārši pazemojoši!!!
   Ir tik nenormāli grūti skatīties uz to, kas notiek reģionu pilsētās šajā sakarā.
   Paldies, ka beidzot kāds pieķersies šim tematam!!!
   Beidzot kāds ir pie morālas sajēgas, par lietām, kuras posta cilvēci!!!

  • Varbūt beidzot jāsāk ne tikai runāt, bet kliegt par šo postu! Nekautrēties, nebaidīties, bet apvienoties visiem, gan atkarīgajiem, gan līdzatkarīgajiem par azartspēļu aizliegšanu. Tā ir viena no valdības atbalstītām cilvēku pakļaušanas un iznīcināšanas programmā.

 2. malaci, tas ir loti aktuali , kur nesper kaju visur ir tie azartspeles Feniks utt,Rīgai jābūt brīvai no azartspēlēm.

 3. 1991 gadā, 15 gadu vecumā, kino Spartaks, gaidot tēvu, samainīju 1 rubli, ar otro monētu izkrita pokers 46666, 25,-p.

  Tā mūsu komunistiskā valdība iedēstīja cilvēkiem azartspēļu atkarību jau no mazotnes. Tūkstoši ir izdarījuši pašnāvības, izjukušas desmitiem tīkstošu ģimeņu, veiktas neskaitāmas zādzības un krāpšanas, valsts iestāžu darbinieki samazinājuši savu darbspēju, bankrotējuši uzņēmēji, atmazgāti simtiem miljonu latu.

  Tautas frontes pārstāvji pat nāca uz ADMIRAL pēc honorāra katru mēnesi!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit