RD opozīcija prasa pašvaldībai skaidrot smaku cēloņus Vecmīlgrāvi un uzdos regulāri novērot situāciju

1
1567

Šī gada septembrī nu jau vairākkārt Vecmīlgrāvja iedzīvotāji ir ziņojuši par nezināmas izcelsmes smaku. Piemēram, 12.septembra vakarā un 20.septembrī no rīta glābšanas dienests 112 ir saņēmis ap 400 zvaniem par smaku šajā rajonā. Vakar mediji ziņoja, ka, iespējams, īpatnējās smakas dēļ slimnīcā ar saindēšanās pazīmēm ir nogādāti divi bērni.

Taču iedzīvotāji par smakām un ar to saistīto slikto pašsajūtu ir sūdzējušies jau gadiem. Diemžēl nopietna pašvaldības iedziļināšanās nav sekojusi. Arī gadiem.

Lai skaidrotu, kāpēc ir bijusi iespējama šāda smaku noplūde un negatīva ietekme uz cilvēku veselību, RD opozīcija prasa sasaukt pašvaldības Mājokļu un vides komitejas ārkārtas sēdi. Opozīcija prasa kā ziņotājus uzaicināt Rīgas Brīvostas, Rīgas Brīvostas pārvaldes Ostas policijas un Rīgas domes Mājokļa un vides departamenta Vides pārvaldes pārstāvjus. Tāpat deputāti lūdz sēdē savu pozīciju skaidrot arī Valsts vides dienesta un Vecmīlgrāvja attīstības biedrības pārstāvjiem.

RD deputāte Juta Strīķe arī nosūtījusi iesniegumu Rīgas mēram N.Ušakovam, Rīgas brīvostas pārvaldes pārvaldniekam A. Zeltiņam un Valsts vides dienesta direktorei I. Koļegovai, lūdzot skaidrot situācijas iemeslus kā arī piedāvāt risinājumus, kā šo situāciju, ko var uzskatīt arī par vardarbību pret Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem, novērst.

“Acīmredzot, Vecmīlgrāvis ir pietiekami tālu no mēra un viņa draugu dzīves vietas Mežaparkā, lai gadiem ignorētajai problēmai rastu risinājumu,” ir pārliecināta Juta Strīķe. “Rīgas pašvaldībai arī nekavējoties ir jāuzstāda šajā mikrorajonā monitoringa ierīces, kas regulāri fiksētu gaisa kvalitāti un signalizētu iestādēm, ja situācija pasliktinās.”

1 komentārs

  1. Tajā dienā tiešām bija mežonīgi pretīga smaka, galva sāka sāpēt. Likās ka ātrie tik vien braukā.

    Šī liekas nebija no Mangaļu naftas termināla Ezera ielā… Bet gan gāzei līdziga, vai no Kundziņsalā pārkraušanas glabātuvēm.

    To standarta ikdienas smaku vairāk jūt Mangaļos dzīvojošie no Ezera ielas naftas termināla. Tur pat ik pa laikam noplūst šmuce kanālā, bet viss ir “kārtībā” gadiem…. P.s. Mangaļu iedzīvotāji ir vākuši parakstus

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit