Jaunais IZM valsts sekretārs plāno turpināt iesāktos darbus un veicināt dinamiku ministrijas darbībā

0
1818
Foto: LETA/Edijs Pālens

Rīga, 30.okt., LETA. Jaunais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārs Jānis Volberts savas darbības laikā plāno turpināt iesāktos darbus un veicināt dinamiku ministrijas darbībā.

Volberts aģentūrai LETA stāstīja, ka galvenokārt, esot jaunajā amatā, viņš vēlas palielināt ātrumu darbiem ministrijā. Tāpat viņš norādīja, ka viņa darbā nekas ārkārtīgi daudz nemainīsies – viņš aizvien būs “darbu ierakumos”.

Attiecībā uz IZM darbiniekiem un ministrijas padotības iestādēm viņš minēja, ka gaidāma cita dinamika, efektivitāte un tiks ieviestas modernās projektu vadības tendences, ko viņš ir apguvis un pielietojis. Viņš atklāja, ka ir dažādas metodes kā paātrināt procesus un veicināt darbinieku aktīvāku iesaisti, ko viņš plāno izmantot.

Vienlaikus Volberts atzina, ka lielas un kardinālas izmaiņas ministrijā viņš nav ieplānojis, jo IZM jau tiek sagatavotas virkne dažādu svarīgu pārmaiņu. “Ministrijā jau notiek praktiskas lietas, ko ātri jācenšas īstenot gan saistībā ar kompetenču pieeju, gan attālinātajām mācībām. Ir lērums lietu, ko jādara un jādara ātrāk,” pauda jaunais IZM valsts sekretārs, piebilstot, ka savus pienākumus pildīs, cik vien labi iespējams.

Tāpat viņš atzīmēja, ka apņemas daudz rūpīgāk sekot līdzi notiekošajiem procesiem un izdarīt lietas pirms noteiktajiem termiņiem. Iespējams, arī iesaistīt vairāk darbā citus sadarbības partnerus un sabiedrības pārstāvjus.

“Mans uzdevums ir ātri izdarīt lietas, rast efektīvākos risinājumus un nekavēties, lai viss resurss strādā kā komanda,” teica Volberts.

Vaicāts, vai par šo amatu bija izsludināts konkurss, kuram viņš pieteicās vai šo rotāciju viņam kāds piedāvāja, jaunais IZM valsts sekretārs atzina, ka šo pozīciju viņam piedāvāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Vienlaikus viņš norādīja, ka pagaidām viņš ir šī amata pienākumu izpildītājs, līdz tiks pieņems atbilstošs Ministru kabineta lēmums. Kad valdība atbalstīs viņu IZM valsts sekretāra amatā, Volbertam sāksies piecu gadu termiņš.

Jau ziņots, ka no 1.novembra IZM valsts sekretāre Līga Lejiņa kļūs par Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāju, savukārt esošais centra vadītājs Guntars Catlaks – par IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vadītāju, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Turpmāk IZM valsts sekretāra pienākumus no šā gada 1.novembra pildīs Volberts. Pēc IZM paustā, Volbertam ir pieredze valsts pārvaldē, strādājot IZM, Ekonomikas ministrijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, kā arī vadot nevalstisko organizāciju “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Volberts līdz šim bija valsts sekretāra vietnieka un Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs, kuru iecēla amatā pazeminot iepriekšējo departamenta direktori Guntu Arāju. Arājas pazemināšanu amatā izglītības ministre augustā skaidroja, kā rotāciju, kas galvenokārt saistīta ar to, ka departaments nedarbojās tam uzliktajos mērķos, uzdevumos un laikā.

Latvijā un ASV iegūtā izglītība pārmaiņu un procesu efektivitātes vadībā kombinācijā ar finanšu un juridisko izglītību ļaus Volbertam nodrošināt IZM darba uzdevumu efektīvu izpildi un darba nepārtrauktību, klāstīja ministrijā.

  • Silvija Reinberga, LETA

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit