Panākta vienošanās par darāmajiem darbiem jaunajā Rīgas domes sasaukumā

0
2745

Šodien Rīgas domē notika sadarbības līguma parakstīšana, un tika publiskots jaunās Rīgas domes koalīcijas darbu plāns turpmākajiem pieciem gadiem. Jauno konservatīvo Rīgas domes frakcijas līdere Linda Ozola iepazīstināja ar savām prioritātēm tiesiskuma nodrošināšanā un ģimeņu atbalsta jomā.

L. Ozola: “Rīgas domi atlaida korupcijas dēļ, un es ticu, ka korupcijas apkarošanai ir jābūt numur viens prioritātei. Ja mēs spēsim sekmīgi apturēt pilsētas budžeta izzagšanu, tad mums pietiks nepieciešamo līdzekļu daudz svarīgu iniciatīvu realizēšanai. Pavisam konkrēts solis būs regresa prasību celšana pret amatpersonām, kas atbildīgas par mūsu visu kopējās naudas izzagšanu vai izšķērdēšanu.”

Darbu plāns paredz, ka divu gadu laikā vietas bērnudārzos būs visiem rīdziniekiem, un tas tiks panākts arī ar privāto bērnudārzu palīdzību. Nepieciešams mainīt esošo sistēmu, kad privāto bērnudārzu apmeklētāji ir sliktākās pozīcijās, nekā tie, kuri dodas uz pašvaldības dārziņiem. Tāpat tiks celtas algas bērnudārzu audzinātājām un auklītēm, kuru trūkumu asi izjūt Rīga.

Jaunieši, kuri vēlas uzsākt savu dzīvi Rīgā, visu nopelnīto ir spiesti samaksāt par īri, bet iekrāt sava mājokļa iegādei bieži vien nespēj. Daudzi kā lielāko problēmu min to, ka viņiem trūkst nepieciešamās pirmās iemaksas jauna un sava mājokļa iegādei. Plāns paredz veidot pieejamus īres dzīvokļus. Tomēr ilgtermiņa mērķis būtu panākt, lai cilvēki paši kļūst par mājokļu īpašniekiem un spēj uzņemties atbildību par savu ģimeni, mājokli un dzīves vidi sev apkārt.

Pateicoties Jauno konservatīvo uzstājībai, jaunajā darbu sarakstā iekļauts punkts par azartspēļu zāļu turpmāku ierobežošanu. Jauno konservatīvo aktivitātes šajā virzienā jau ir ievērojami samazinājušas spēļu zāļu skaitu Rīgā, tomēr līdz šim lielākais samazinājums bijis Rīgas vēsturiskajā centrā. Turpmāk tiks strādāts pie tā, lai spēļu zāļu skaits saruktu Rīgas pilsētas mikrorajonos. Vārdos visas partijas ir gatava atbalstīt šīs sērgas ierobežošanu, tāpēc sabiedrībai būs rūpīgi jāvēro, vai vārdi saskanēs ar darbiem!

Visbeidzot, turpināsim ideju par Rīgu kā zaļu pilsētu ar lielu skaitu koku un krūmu. Vienošanās paredz programmu Rīgas parku labiekārtošanai, kā arī jaunu skvēru un rotaļlaukumu izveidi apkaimēs. Rīgas dome apņemas atbalstīt pilsētas mazdārziņu un ekoloģisko kopienu zonu izveidi un nostiprināšanu. Visbeidzot, pilsētā tiks izveidots galvenā dārznieka amats.

*Lai pāršķirtu lapaspusi jāklikšķina uz bultiņu kreisajā apakšējā stūrī

RICIBU-PLANS-RIGAI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit