Ministrs Jānis Bordāns informē OECD vēstniekus par reformām tieslietu sistēmā

0
1704
Jānis Bordāns ar OECD valstu vēstniekiem 2019.gada 12.decembrī

Ceturtdien, 12.decembrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu vēstniekiem, lai informētu par īstenotajām reformām tieslietu jomā.

Tikšanās laikā J.Bordāns un Tieslietu ministrijas amatpersonas iepazīstināja ārvalstu diplomātisko korpusu ar prioritārajiem rīcības virzieniem, lai stiprinātu tiesiskumu, veicinātu ekonomisko izaugsmi, nodrošinātu caurspīdīgu valsts pārvaldi un lēmumu pieņemšanas procesu, stabilu tiesisko vidi un efektīvu tiesu darbu.

J.Bordāns atzina, ka svarīgs ir tiešais dialogs ar OECD dalībvalstu diplomātiem un sadarbības partneriem, lai sniegtu informāciju par paveikto tiesiskuma jomā.

Īpaši ministrs uzsvēra specializētās Ekonomisko lietu tiesas izveidi un sagaidāmo ieguldījumu cīņā pret ekonomiskajiem noziegumiem, patieso labuma guvēju sistēmas ieviešanu Uzņēmumu reģistrā un Saeimā iesniegtos Tieslietu ministrijas priekšlikumus grozījumiem Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, lai uzlabotu kriminālprocesa un tiesvedību procesa efektivitāti. Desmit mēnešos ir paveikts liels darbs caurspīdīgas uzņēmējdarbības vides nodrošināšanā.

Runājot par Tieslietu ministrijas ieguldījumu finanšu noziegumu apkarošanas sistēmas izveidē Latvijā, TM valsts sekretāra vietniece Laila Medina akcentēja, ka Latvija ir izveidojusi efektīvu mehānismu cīņai pret noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu, turklāt veiktās reformas cīņā pret finanšu un ekonomiskajiem noziegumiem ir neatgriezeniskas.

Tieslietu ministrs atbildēja arī uz tikšanās dalībnieku jautājumiem par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, darba vizīti uz Vašingtonu un ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) noteiktajām sankcijām pret Aivaru Lembergu un četrām juridiskajām personām.

Atbildot par turpmāko rīcību attiecībā uz sankcionētajām personām, J.Bordāns atzina: “Iestājoties OECD mēs apliecinājām gatavību efektīvi cīnīties pret korupciju. Ar šādu uzdevumu tika izveidota pašreizējā valdība – apkarot korupciju un ieviest labu valsts pārvaldību. Arī Moneyval rekomendāciju kontekstā Tieslietu ministrijas galvenais uzdevums ir nodrošināt caurspīdīgu uzņēmējdarbības vidi, veicināt cīņu pret korupciju, naudas atmazgāšanu, ekonomiskajiem un finanšu noziegumiem. Šobrīd ASV OFAC noteikto sankciju kontekstā virsuzdevums izolēt Aivaru Lembergu no ietekmes uz varu un tieslietu sistēmu.”

Rūpējoties par uzņēmēju iespējām strādāt tranzīta nozarē, mēs padarīsim godīgāku un konkurētspējīgu uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Pārmaiņu rezultātā tranzītbiznesu varēs padarīt atvērtāku godīgai konkurencei. Ostu sakārtošana bija jau iepriekš plānots uzdevums, tāpēc šobrīd, sakārtojot Latvijas tranzītbiznesa vidi, nepieciešams ieviest labas pārvaldības modeli valstij piederošajos uzņēmumos. J.Bordāns uzsvēra: “Mēs piedāvājam sistēmisku risinājumu – atbrīvot no A.Lemberga ietekmes ne tikai politiku, bet arī komercvidi.”

Pasākumā piedalījās vairāk nekā 50 vēstnieku un ārvalstu pārstāvniecību pārstāvju, kā arī Ārlietu ministrijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecības, Ārvalstu investoru padomes Latvijā, Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā, Somijas Tirdzniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Finanšu nozares asociācijas pārstāvji.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit