Labklājības ministrs Eglītis tiekas ar apvienību “Apeirons” un vienojas par cieša dialoga veidošanu

0
1570
Ekrānšāviņš no tikšanās Zoom platfromā 2021.gada 18.jūnijā

Šodien, 18. jūnijā, notika labklājības ministra Gata Eglīša tikšanās ar invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” pārstāvjiem. Tikšanās laikā tika izrunāti aktuālie jautājumi, kas saistīti ar cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, asistentu pakalpojumiem, vides pieejamību un ministrijas sadarbību ar nevalstisko sektoru.

Gatis Eglītis: “Šodien bija ļoti vērtīga tikšanās ar apvienības “Apeirons” pārstāvjiem. Cilvēki ar invaliditāti ir sabiedrības grupa, kurai nepieciešams atbalsts, jo, piemēram, ģimenes, kurās aug bērni ar invaliditāti, sastopas ar dažādām sociāla rakstura un vides pieejamības grūtībām. Strādāsim pie tā, lai atbalsts šādām ģimenēm būtu paredzamāks un plašāks.”

Būtiska problēma, kuru apvienības “Apeirons” valdes loceklis Ivars Balodis akcentēja, ir asistentu jeb pavadoņu zemais atalgojums, līdz ar to ģimenēm, kurām pienākas valsts nodrošināts asistenta pakalpojums, realitātē ir grūti šādus asistentus piesaistīt. Labklājības ministrs norādīja, ka saredz iespējas veidot atbalsta programmas ar Eiropas Sociālā fonda finansējumu, lai vismaz daļēji risinātu šo problēmu.

Tika panākta vienošanās, ka pusgada laikā tiks vērtēta asistentu pakalpojumu pieejamības reforma, kas stājas spēkā 1. jūlijā, un pēc nepieciešamības grozīta, ja tiks identificēti trūkumi.

Tāpat tika meklēti risinājumi, lai veicinātu uzņēmējus iesaistīties subsidēto darba vietu programmas. “Šajā ziņā ir svarīgi, ka ministrs iesaistās mērķtiecīgā šādu darba iespēju popularizēšanā uzņēmēju starpā,” uzsvēra Eglītis.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit