Krišjānis Feldmans: pēc iespējas ātrāk nepieciešams rast efektīvus risinājumus degvielas cenu kāpuma mazināšanai

0
1446
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs, deputāts Krišjānis Feldmans 2019.gada 6.jūnijs. Darbs Saeimas sēdē. Foto: Ieva Ābele, Saeima

“Pēdējā laikā ir krasi pieaugušas degvielas cenas, un šobrīd pēc iespējas ātrāk ir nepieciešams rast efektīvus risinājumus degvielas cenu kāpuma mazināšanai”, otrdien, 29.martā, sacīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans. Sēdē deputāti uzklausīja Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas un nozares pārstāvjus par aktuālo situāciju degvielas tirgū un degvielas cenu pieaugumu, ko izraisīs prasības par biodegvielas piejaukumu degvielai.

No šā gada 1.aprīļa biodegvielas piejaukums degvielas cenā varētu veidot pieaugumu no 10 līdz 12 centiem par vienu litru. Pašas degvielas, tai skaitā biopiejaukuma, izmaksas veido aptuveni 40 procentus no degvielas kopējās mazumtirdzniecības gala cenas, deputātus informēja Ekonomikas ministrijas pārstāvis.

Deputāti sprieda par iespējamām izmaiņām regulējumā saistībā ar bioetanola vai biodegvielas piejaukumu degvielai degvielas cenas stabilizēšanai.

Komisija lēma aicināt Ministru kabinetu nedēļas laikā sagatavot un iesniegt iespējamos risinājumus, lai novērstu vai amortizētu degvielas cenu pieaugumu saistībā ar biodegvielas piejaukuma prasību degvielai, vai citā veidā kompensētu degvielas cenu pieaugumu galapatērētājam.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit