Konservatīvie tiekas ar Polijas vicepremjeru un infrastruktūras ministru

0
5713
Foto: Valsts kanceleja

Piektdien, 14. janvārī, vizītē Latvijā ieradās Polijas vicepremjers Jaceks Sasins (Jacek Sasin) un infrastruktūras ministrs Andžejs Adamčiks (Andrzej Adamczyk). Vizītes laikā J.Sasins un A.Adamčiks tikās ar Ministru prezidenta biedru, tieslietu ministru Jāni Bordānu un satiksmes ministru Tāli Linkaitu, lai apspriestu abu valstu sadarbības attīstības iespējas.

Tikšanās laikā amatpersonas akcentēja abu valstu kopīgo vēsturi un nākotnes izaicinājumus, uzsverot Trīs jūru iniciatīvas īstenošanas nozīmi.

Vienlaikus sarunā abas amatpersonas uzsvēra, cik svarīgi Eiropai nodrošināt alternatīvos risinājumus resursu piegādei. Lai panāktu lielāku enerģētisko neatkarību, liela nozīme būs jaunajam gāzes vadam, kas Poliju caur Lietuvu savienos ar Baltijas valstīm.

Tāpat arī J.Bordāns atzinīgi novērtēja Polijas strauji īstenoto infrastruktūras attīstību, kas dod iespējas arī Baltijas valstu iedzīvotājiem vēl ērtāk sasniegt Rietumeiropu.

Tikšanās noslēgumā J.Bordāns Polijas vicepremjeram pasniedza Latvijas brīvības cīnītāja Gunāra Astras piemiņai veltīto grāmatu “Gunārs Astra: Pēdējais vārds”, kas izdota četrās svešvalodās.

Sarunā piedalījās arī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs Polijas infrastruktūras ministrs Andžejs Adamčiks (Andrzej Adamczyk), kā arī Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina (Monika Michaliszyn) un Polijas Valsts aktīvu un Infrastruktūras ministriju augstākās amatpersonas.

T.Linkaits Polijas ministru informēja par progresu reģiona un visas Eiropas Savienības lielākajā dzelzceļa projektā Rail Baltica, kas ļaus savienot Latviju un visu Baltiju ar Poliju un tālāk jau visu Eiropu. “Jaunā un modernā dzelzceļa infrastruktūra radīs kā satiksmes, tā arī reģionu attīstības iespējas,” pauda T. Linkaits, piebilstot, ka pēc dzelzceļa līnijas nodošanas ekspluatācijā no Rīgas uz Varšavu ar ērtu un modernu vilcienu varēs nokļūt piecu stundu laikā.

“Polija ir daļa no Rail Baltica, tādēļ ir svarīgi pārdomāti savienot jauno dzelzceļa līniju ar esošo Polijas dzelzceļa sistēmu un citiem šajā valstī no jauna topošajiem posmiem,” atzina ministrs. Latvija ir arī ieinteresēta padziļināt sadarbību un izzināt Polijas pieredzi dzelzceļa infrastruktūras pārvaldības jomā.

Ministri arī pārrunāja ceļu infrastruktūras attīstību reģionā un T. Linkaits Polijas ministru informēja par Latvijas valdības apstiprināto valsts galveno ceļu ilgtermiņā attīstības stratēģiju, kas paredz Rīgas apvedceļa pārveidi par ātrgaitas automaģistrāli un jau iesākto Ķekavas apvedceļa būvniecību.

Kopumā abi ministri bija vienisprātis, ka Polijas un Latvijas sadarbība dažādās transporta jomās ir konstruktīva, taču to noteikti ir iespējams paplašināt, gan runājot par ekspertu pieredzes pārņemšanu infrastruktūras attīstības projektos, gan investīciju piesaisti Latvijas ostām. T. Linkaits norādīja, ka Latvijas lielajās ostās tiek intensīvi attīstīti industriālie parki un Polijas uzņēmēji ir laipni gaidīti tajos veidot savus loģistikas centrus un rūpniecības uzņēmumus.

Sarunas laikā tika apspriesta sadarbība Eiropas līmenī un abu valstu darbu pie Eiropas Savienības Mobilitātes pakotnes regulējuma, kā arī efektīva transporta koridora attīstība Trīs jūru iniciatīvas kontekstā.  T.Linkaits īpaši akcentēja multimodalitātes aspektu, kā arī nepieciešamos priekšnoteikumus efektīvas, drošas, videi draudzīgas un ekonomiski izdevīgas integrētas transporta sistēmas radīšanai.

Latvijas vizītes laikā Polijas valdības delegācijas pārstāvji tiksies arī ar ekonomikas ministru.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit