Konservatīvie aicina noturēt atklātas valdības sēdes par krīzes vadību

0
2068
Ministru kabinets Foto: www.flickr.com/valstskanceleja/

Lai nodrošinātu atklātāku komunikāciju ar sabiedrību, Jaunās konservatīvās partijas valde aicina turpmāk skatīt atklātās sēdēs Ministru kabineta (MK) sēdes slēgtās daļas (II), kurās tiek skatīti jautājumi saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī.

Arī tieslietu ministrs, Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns vakar notikušajā MK sēdē, pārstāvot JK valdes viedokli, uzsvēra: “Pirmkārt, atklātās sēdes veicinātu labāku un caurspīdīgāku komunikāciju ar sabiedrību. Tāpat, iespējams, ministri ar lielāku atbildību izturētos gan pret šīm sēdēm, gan  pret to, kas tajās tiek pateikts. Otrkārt, tam ir arī juridisks pamatojums, jo ārkārtējās situācijas (ĀS) laikā, kad ir ierobežota arī parlamenta darbība, sabiedrībai ir jāredz, kā norisinās ministru diskusijas un kā tiek pieņemti lēmumi.”

“Esmu novērojis ārvalstu parlamentu praksi, kur arī notiek atklātas debates. Mums ir jārada iespēja atklātākai komunikācijai ar sabiedrību,  ja ĀS laikā parlamenta debates nav iespējams nodrošināt, savukārt lēmumus pieņem MK,” piebilda J. Bordāns.

Jaunās konservatīvās partijas valde uzskata, ka ĀS valdībai piešķir ārkārtas pilnvaras, taču no sabiedrības interešu viedokļa nav saredzams ieguvums un pamatojums lēmumu pieņemšanas slepenībai. Pēdējo trīs mēnešu laikā notikušais, kopš pastāv ĀS, neparāda šādu lēmumu kvalitāti, vakcinēšanas plāna esamību, krīzes vadības efektivitāti utt.. To apliecina pat veselības ministres demisija, kas sabiedrībai nāca tik pēkšņi, bet tagad atklājas, cik patiesībā liela bijusi viņas nolaidība iepirkumos. Pie šādiem rezultātiem novedusi vāja komunikācija ar sabiedrību un necaurspīdīgums.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit