Koalīcija konceptuāli vienojusies no jūlija atļaut tirgotājiem pārdot degvielu bez biopiedevas

0
1513
Foto: www.pexels.com

Rīga, 2.maijs, LETA. Valdības koalīcija konceptuāli vienojusies par risinājumu, kas atļautu tirgotājiem pārdot degvielu bez biopiedevas.

Šāda iespēja tirgotājiem būtu paredzēta noteiktā termiņā – no šā gada 1.jūlija līdz 2023.gada beigām. Tas varētu samazināt degvielas cenu par 12 līdz 14 centiem litrā. Vienlaikus degvielu varēs turpināt tirgot arī ar biopiedevu.

Lai šo ieceri īstenotu, vēl jāsaņem skaidra atbilde no Eiropas Komisijas par iespējām uz laiku apturēt vides prasību ievērošanu šajā jautājumā.

Iepriekš gan Eiropas Komisija ir publicējusi informāciju, kas kā galveno prioritāti šajos apstākļos izceļ pārtikas nodrošināšanu cilvēkiem, ar ko var rasties problēmas cenu sadārdzinājuma dēļ. Šāds atbalsts palīdzētu sabiedrībai vispārējas inflācijas apstākļos.

Prasība par obligātu biodegvielas piejaukumu dīzeļdegvielai, kas sadārdzina degvielu, stājās spēkā šogad 1.aprīlī. EM valsts sekretāra vietnieks Edijs Šaicāns iepriekš skaidrojis, ka kopumā degvielas izmaksas mazumtirdzniecības gala cenā veido 40%. Biodegvielas pieaugums indikatīvi cenā veido desmit līdz 12 centus litrā, kas ir 5-6% no cenas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit