Jaunie konservatīvie budžeta veidošanas sarunās aizstāvēs neapliekamā minimuma un mazo pensiju palielināšanu

0
5807
Krišjānis Feldmans un Gatis Eglītis
13. Saeimas deputāti Krišjānis Feldmans un Gatis Eglītis

Sākušās sarunas par jaunā – 2021. gada budžeta prioritātēm, un Jaunie konservatīvie izvirzījuši savas prioritātes nākamā gada budžetam. Mēs noteikti turpināsim uzstāt uz mūsu ekonomiskā plāna “3×500” realizāciju, īpašu uzmanību veltot neapliekamā minimuma palielināšanai. Redzam, ka nodokļu sloga atvieglošana pēc COVID‑19 pandēmijas ļaus ātrāk atdzīvināt ekonomiku un samazināt krīzes laikā radušos bezdarbu, tāpēc uzskatām, ka neapliekamais minimums būtu jāpalielina līdz 500 eiro jau no 2021. gada 1. janvāra.

“Mēs esam patiesi gandarīti, ka valdība ir panākusi skaidru vienošanos par minimālās algas palielināšanu līdz 500 eiro jau no nākamā gada sākuma, tomēr tam nebūs nekādas jēgas, ja netiks palielināts neapliekamais minimums mazajām algām. Pagājušajā gadā, tikai pateicoties Jauno konservatīvo uzstājībai, to izdevās palielināt no 230 līdz 300 eiro, bet pašlaik ir pienācis laiks spert nākamo soli un palielināt neapliekamo minimumu līdz 500 eiro gadā,” uzsver Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Tāpat nozīmīga Jauno konservatīvo prioritāte būs seniori un pensiju neapliekamā minimuma palielināšana. “Mēs uzskatām, ka tas nav normāli, ja cilvēki, kuri visu mūsu ir strādājuši un maksājuši nodokļus, ir spiesti tos maksāt arī no pensijas, tāpēc mēs turpināsim uzstāt uz pensiju neapliekamā minimuma palielināšanu.” (Atgādinām, ka Jauno konservatīvo plāns 3×500 paredz pensiju neapliekamo minimumu palielināt līdz 500 eiro mēnesī.) Pagājušajā gadā pensionāru neapliekamais minimums pieauga no 270 eiro līdz 300 eiro mēnesī, bet arī šeit būtu nepieciešams spert izšķirošus soļus pensiju neapliekamā minimuma palielināšanai, arī to kāpinot līdz 500 eiro.

Kopš pēdējām Saeimas vēlēšanām vidējās pensijas apmērs ir Latvijā pieaudzis no 300, līdz 370 eiro mēnesī, tomēr nesenais Satversmes tiesas spriedums attiecībā uz Garantētā minimālā ienākuma saņēmējiem apliecina, ka mums valstī ir ļoti daudz cilvēku, kuri joprojām saņem ļoti nelielas pensijas, kas nolemj šos cilvēkus dzīvei faktiskā nabadzībā. Tāpēc sarunās par nākamā gada budžetu turpināsim uzstāt uz minimālo pensiju palielināšanu līdz 200 eiro mēnesī ar nosacījumu, ka senioram ir vismaz 15 gadu darba stāžs.

“Ņemot vērā politisko greizsirdību un vecās politikas paliekas valdībā, sagaidu lielu pretestību izšķirīgiem soļiem neapliekamā minimuma algām un pensijām, kā arī mazo pensiju celšanai. Līdztekus neapliekamā minimuma celšanai, jāveic pārmaiņas arī ģimenes valsts pabalstu un nekustamā īpašuma nodokļa sistēmās, turpmāk ceļot ģimenes valsts pabalstus, nevis neapliekamo minimumu par apgādājamiem, kā arī ieviešot neapliekamo minimumu arī nodoklim par primāro mājokli,” uzsver Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Šīs būs mūsu galvenās prioritātes, un, atbalstot šīs prioritātes, ieguvēji būs gan privātie uzņēmēji, gan darba ņēmēji privātajā un publiskajā sektorā, kuri saņem nelielas algas. Protams, tā kā Jauno konservatīvo pārziņā ir Izglītības un zinātnes nozare, īpaši nozīmīga prioritāte būs atalgojuma pieauguma palielināšanai ne tikai skolotājiem (valdības pieņemtais grafiks paredz skolotāju minimālo algu 830 eiro mēnesī), bet arī augstākās izglītības nozares mācībspēkiem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit