Jaunā konservatīvā partija aicina parakstīt memorandu par nesadarbošanos ar Saskaņu, GKR un LKS

0
2630

Norādot uz visu Rīgas domes koalīcijas partiju īstenoto ilgstošu sistēmisko korupciju un nesaimniecisko darbību, kā arī apzinoties iespējamo kaitējumu galvaspilsētai un valstij, sadarbojoties ar politiskajiem spēkiem, kuru darbība var vājināt Latvijas suverenitāti un demokrātiju, kā arī radīt korupcijas riskus pašvaldības pārvaldē, Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicinājusi partiju apvienību “Attīstībai/Par!”, partiju “Progresīvie”, Nacionālā apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un “Jauno vienotību” parakstīt memorandu par nesadarbošanos ar vairākiem politiskajiem spēkiem. Memorands paredz, ka puses, kas to parakstījušas, apņemas nesadarboties un neveidot koalīciju ar partijām “Saskaņa”, “Gods Kalpot Rīgai” un Latvijas Krievu savienību.

Memoranda autori norāda, ka šī brīža Rīgas domes koalīcijas partijas ilgstoši īstenojušas sistēmisko korupciju un piedalījušās galvaspilsētas izzagšanā, un uzsver, ka šīs partijas nevērsīsies pret savām shēmām un bloķēs jebkuras darbības, kas saistītas ar to atmaskošanu. Tāpat izstrādātajā dokumentā minēts, ka visi koalīcijas deputāti ir līdzvainīgi korupcijas sekmēšanā, jo ar savu balsojumu atbalstījuši šīs shēmas.

Memorands arī paredz, ka to parakstījušie politiskie spēki īstenos risinājumus, kas liegs noslepenot informāciju, kas saistīta ar valsts, pašvaldību un to kapitālsabiedrību un nodibinājumu līdzekļu izlietojumu, tādejādi mazinot korupcijas riskus publiskajos iepirkumos.

JKP nākusi klajā ar iniciatīvu, apzinoties, ka šobrīd valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām ir iespēja neatklāt, kā izlietoti nodokļu maksātāju līdzekļi, klasificējot to kā komercnoslēpumu. Tas, savukārt, rada labvēlīgu augsni koruptīvām shēmām un līdzekļu izsaimniekošanai. Aicinot parakstīt memorandu, JKP vēlas vērst uzmanību uz iespējamo kaitējumu galvaspilsētai un valstij, ko var radīt sadarbība ar tādiem politiskajiem spēkiem, kuri ilgstoši centušies vājināt Latvijas suverenitāti un demokrātiju.

Partija šodien ar sagatavoto memorandu vērsusies pie potenciālajiem sadarbības partneriem un pauž cerību, ka visas uzrunātās puses piekritīs parakstīt vienošanos un pēc ievēlēšanas domē arī pildīs apņemšanos.

LAI PĀRŠĶIRTU SPIED UZ BULTIŅAS

Sadarbības memorands

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit