Izstrādāti drošības pamatprincipi izglītībā

0
1414
Rīgas Juglas vidusskola. 2020. gada 28. oktobris. Foto: Vita Anstrate/LTV

Izglītības un zinātnes ministrija sagatavojusi drošības protokolu izglītības iestādēm, kur īsā, koncentrētā veidā apkopoti galvenie pamatprincipi izglītības organizēšanai klātienē. Lai mazinātu Covid-19 izplatību Latvijā un novērstu jaunā, daudz infekciozākā vīrusa celma izplatību, ir svarīgi saglabāt, ievērot un mērķtiecīgi stiprināt līdz šim ieviestos drošības pasākumus.

Svarīgi, lai katrā izglītības iestādē būtu noteikta skolēnu vecākiem un citām personām saistoša uzturēšanās kārtība izglītības iestādē un ārtelpās, kā arī noteikta atbildīgā persona, kura koordinē noteikto prasību ieviešanu, uzraudzību un informē darbiniekus, skolēnus, viņu vecākus vai likumiskos pārstāvjus par šo procesu.

Saskaņā ar valdībā lemto, šobrīd mācību procesu klātienē 1.-4. klasē var īstenot skolas tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 200. Atsevišķos gadījumos mācību procesu klātienē var īstenot, ja šis rādītājs pārsniedz 200, bet ir ne vairāk kā 220 (atsevišķos gadījumos šajās teritorijās mācību procesu klātienē 1.-4. klasē var turpināt, ja 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 250). 

Saskaņā ar reģionu principu klātienē ir atļautas nodarbības ārpus telpām formālās un neformālās izglītības programmās (bērnu skaits grupā – līdz 20 bērniem, vienas nodarbības ilgums nepārsniedz 40 minūtes).Pagaidām šo iespēju var izmantot tajās administratīvajās teritorijās, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 250.

Tāpat klātienē, visā valsts teritorijā, ir atļautas individuālās konsultācijas.

Ar drošības protokolu izglītības iestādēm, kā arī citiem ieteikumiem un vadlīnijām var iepazīties IZM mājaslapā.

IZM vebinārs/labā prakse par āra nodarbību organizēšanu.

Latvijas pašvaldību savienības seminārs par pirmsskolas izglītības iestāžu darbu Covid-19 apstākļos.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit