IZM un SM rīkojas, lai jaudīgs internets būtu pieejams arī reģionu skolās

0
1541
www.sam.gov.lv

Rīga, 17.febr., LETA. Satiksmes ministrija (SM) provizoriski varētu izbūvēt 16 līdz 23 optiskā tīkla piekļuves punktus, kas nodrošinātu interneta pieslēgumu valsts reģionos, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Apliecinājumus par interneta pieslēgumu izveidi, lai nodrošinātu risinājumus interneta jaudai, Satiksmes ministrijai ir iesniegušas 16 no 40 uzrunātajām pašvaldībām, kas atbilstu 2017. līdz 2020.gada plānošanas perioda Eiropas Reģionālā fonda izstrādātās valsts atbalsta programmas nosacījumiem, proti, atrodas tā saucamajās baltajās teritorijās, kur konstatēta tirgus nepilnība un operatori nav izrādījuši interesi par tīkla izbūvi un pakalpojuma sniegšanu.

Vienlaikus atsevišķas pašvaldības ir iesniegušas vairākus priekšlikumus par papildu punktu izbūvi, kas tiks izvērtēti sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM). Vēl interesi ir izrādījušas četras pašvaldības, uz kuru uzdotajiem jautājumiem, kas galvenokārt saistīti ar interneta izmaksu segšanas iespējām, tiks meklēts risinājums, atzīmēja ministrijā.

Jau ziņots, ka izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) iepriekš informēja, ka saistībā ar skolēnu attālinātajām mācībām līdz 15.februārim pašvaldībām Satiksmes ministrijā bija jāiesniedz apliecinājumus par interneta pieslēgumu izveidi, lai nodrošinātu risinājumus interneta jaudai, par kuru līdz šim nereti saņemtas sūdzības.

Tāpat ziņots, ka IZM ir parakstījusi memorandu ar sadarbības partneriem par interneta datu pārraides iespēju palielināšanu skolās.

Pērn IZM aptaujā par interneta pieejamību Latvijas skolās noskaidrojusi, ka katrai trešajai Latvijas skolai nav pieejams kvalitatīvs interneta pārklājums. Vienlaikus mūsdienu tehnoloģiju attīstība un jau izveidotā datu pārraides infrastruktūra Latvijā var nodrošināt daudzreiz lielāku datu pārraides apmēru par samērīgām izmaksām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit