Feldmans: Pašlaik ir ļoti svarīga ātra un izšķirīga rīcība, tāpēc konservatīvie atbalsta veselības ministra kandidātu

0
2089
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs, deputāts Krišjānis Feldmans 2019.gada 6.jūnijs. Darbs Saeimas sēdē. Foto: Ieva Ābele, Saeima

Rīga, 7.janv., LETA. Arī Jaunā konservatīvā partija (JKP) piekrīt veselības ministra amatā iecelt Saeimas deputātu Danielu Pavļutu (AP), aģentūrai LETA pastāstīja JKP valdes loceklis Krišjānis Feldmans.

Feldmans uzsvēra, ka pašlaik ir ļoti svarīga ātra un izšķirīga rīcība, tāpēc JKP gatava jau tuvākajā laikā balsot jau jauno veselības ministra amata kandidātu.

Feldmana ieskatā uzticību Pavļutam kā iespējamajam nākamajam ministram rada tas, kas viņš jau ir bijis ministrs, turklāt strādājis vienā valdībā ar JKP līderi Jāni Bordānu. Deputāts uzskata, ka ir apsveicami, ka atbildību šajā situācijā uzņēmās un piekrita kļūt par ministru tieši partijas līderis.

“Par Pavļutu mūsu viedoklis ir pozitīvs. Nozari šajā situācijā nevar atstāt bez ministra,” sacīja deputāts.

Pirmais, kas Pavļutam būtu jādara, ir nodrošināt, ka netiek turpināta “atpalikšana vakcinācijas procesā”, jo patlaban Latvijā ir būtiski mazāks jau vakcinēto personu skaits nekā kaimiņvalstīs, uzskata Feldmans.

“Mums būtu ļoti svarīgi ne tikai iedzīt, bet arī pārspēt vakcinācijas progresā kaimiņvalstis, jo tā zināmā mērā ir sacensība, tā kā tā valsts, kas pirmā atgūsies no krīzes, iegūs zināmu priekšrocību un valsts konkurētspēju,” teica politiķis.

Deputāta ieskatā vakcinācijas jautājums ir visas tautsaimniecības jautājums. Tāpat JKP cer sagaidīt caurspīdību, kā arī skaidrību par to, kā īsti Imunizācijas valsts padome nonāca līdz situācijai, ka Latvijas portfelis vakcīnu piegādē “dramatiski atšķiras no Lietuvas un Igaunijas izvēlēm, analizējot vienus un tos pašus datus”.

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien ir parakstījis rīkojumu par veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) atbrīvošanu no amata un Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra, Arta Pabrika (AP) iecelšanu par veselības ministra pienākumu izpildītāju uz laiku, kamēr Saeimā tiks apstiprināts jauns veselības ministrs.

“Attīstībai/Par!” Saeimas frakcija šodien pieņēma lēmumu par tās priekšsēdētāja Pavļuta virzīšanu veselības ministra amatam.

Pavļuta būtiskākā prioritāte veselības ministra darbā būšot panākt visas valdības atbalstu un visas sabiedrības līdzdalību vakcinācijas īstenošanā. Pavļuts tuvākajā laikā tiksies ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, sociālajiem partneriem un mediķu organizācijām, lai apstiprinātu nemainīgu veselības politikas kursu un turpinātu kopīgu darbu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit