Deputāts Znotiņš: Vecāki, kuru sākumskolas vecuma bērns nevar apmeklēt skolu vai skolā ir attālinātās mācības, varēs saņemt pabalstu

0
1539
Reinis Znotiņš Foto: Ieva Ābele, Saeima

Saeima steidzamības kārtā ieviesusi vienreizēju slimības palīdzības pabalstu bērna, vecumā līdz 10 gadiem, vecākiem, ja bērns ar Covid-19 saistītu apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt bērnudārzu vai mācības skolā notiek attālināti un vecākam nav iespējas strādāt attālināti.

13.Saeimas deputāts, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš norāda: “Turpinoties straujajai vīrusa izplatībai, arvien vairāk tiek slēgtas atsevišķas pirmskolas izglītības grupas vai iestādes, un mācības vispārējās izglītības programmā tiek organizētas attālināti. Rezultātā virknē ģimeņu, kurās aug bērni vecumā līdz 10 gadu vecumam vai bērns ar invaliditāti vecumā līdz 18 gadiem un kurās vecākiem darba specifikas dēļ nav iespēja strādāt attālināti, ir nepieciešams atbalsts bērna pieskatīšanai. IZM atbalsta skolotājus, kas aktīvi iesaistījušies mācību procesā, un valdībā rasts risinājums atbalstam vecākiem, kuriem Covid-19 radīto apstākļu dēļ jāpaliek mājās ar bērnu līdz 10 gadu vecumam.”

Vecāki, kuru sākumskolas vecuma bērns nevar apmeklēt skolu vai skolā ir attālinātās mācības, varēs saņemt vienreizēju pabalstu šajā gadā un vienreizēju nākamajā gadā 60% apmērā no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Saeimā vakar likumprojekts tika atbalstīts un aicinām iedzīvotājus vērsties Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, lai saņemtu pabalstu. Iesniegumam jāpievieno darba devēja apstiprinājums, ka iesniedzējs nevar strādāt attālināti, kā arī izziņu no izglītības iestādes par bērna pirmskolas izglītības grupas vai iestādes atrašanos karantīnā vai mācība procesa organizēšanu attālināti.

Vienlaikus Saeimas deputāte, Jauno konservatīvo frakcijas priekšsēdētāja biedre Anita Muižniece gan likumprojekta izskatīšanas laikā komisijā, gan Saeimas plenārsēdē norādīja uz nepieciešamību tuvākajā laikā uzlabot šobrīd pieņemto redakciju, attiecīgi ļaujot šo pabalstu saņemt par katru no gadījumiem, lai arī nākamā gada sākumā varētu saņemt šādus pabalstus, kad var būt gadījumi, kad viena un tā pati skola jau būs aizvērta divas reizes, piemēram. Deputāte pauda viedokli, ka grozījumi patlaban diskriminē daudzbērnu vecākus, kam bērni mācās dažādās skolās vai apmeklē dažādus bērnudārzus un pauda apņemšanos tuvākajā laikā iesniegt nepieciešamos likuma grozījumus.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit