Jānis Bordāns nekavējoties uzsāk Saeimas Juridiskās komisijas darbu

0
2383
Foto – Ernests Dinka, Saeima

Saeimas Juridiskā komisija jau nākamajā dienā pēc tam, kad par tās vadītāju tika ievēlēts Jānis Bordāns, t.i. trešdien, 21. novembrī, uzsāka izvērtēt likumprojektus, kuru izskatīšana netika pabeigta 12. Saeimā.

Komisija nolēma izveidot arī Tiesu politikas apakškomisiju un aicināt  Saeimas frakcijas līdz 3.decembrim deleģēt pārstāvjus darbam apakškomisijā. Katra frakcija darbam apakškomisijā var deleģēt līdz diviem pārstāvjiem.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli darbu sagatavošanai vai sevišķu uzdevumu veikšanai komisija var ievēlēt no saviem locekļiem ne vairāk kā divas apakškomisijas. Apakškomisijas sastāvā var iekļaut arī deputātus, kas nav attiecīgās komisijas locekļi, ja viņi tam piekrīt.

Tuvākajās komisijas sēdēs deputāti turpinās skatīt 12. Saeimā nepabeigtus Juridiskās komisijas kompetences likumprojektus un lems par to turpmāko virzību, informē komisijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Kopumā 13. Saeima var lemt par 145 likumprojektu pārņemšanu, kuru izskatīšana nav pabeigta iepriekšējā Saeimas sasaukumā.

Saeimas kārtības rullis paredz — ja iepriekšējā Saeima savu pilnvaru laikā nav pabeigusi likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vienā vai divos lasījumos, nākamā Saeima savā pirmajā sesijā var lemt, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma. Iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanu var rosināt Valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisija vai ne mazāk kā pieci deputāti. Saeima atsevišķi lemj par katru likumprojektu un, ja nolemj turpināt tā izskatīšanu, nosaka atbildīgo komisiju un priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Šādā kārtībā atbildīgajai komisijai nodots likumprojekts tiek uzskatīts par pieņemtu pirmajā lasījumā.

Foto – Ernests Dinka, Saeima

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit