Bordāns: ārkārtējā situācija nevar kļūt par ieganstu nepamatotai lietu izskatīšanas atcelšanai

0
1264

Ceturtdien, 12. novembrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns rīkoja tiešsaistes konferenci ar visiem Latvijas tiesu priekšsēdētājiem, lai apspriestu nepieciešamos pasākumus tiesu darba nodrošināšanai ārkārtējās situācijas laikā.

Konferences laikā J.Bordāns vērsa tiesu priekšsēdētāju uzmanību, ka atbilstoši ārkārtējās situācijas laikā ieviestajam regulējumam tiesām maksimāli jāizmanto rakstveida process vai lietu attālinātas izskatīšanas iespēja, izmantojot pieejamos tehnoloģiskos risinājumus.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Arī krīzes situācijā ir iespēja augt! Latvijas sabiedrībai ir salīdzinoši labs digitālo prasmju līmenis, un mūsu valstī ir viens no Eiropā labākajiem interneta pārklājumiem. Arī vairums Latvijas tiesnešu ir motivēti lietot digitalizācijas tehnoloģijas, lai darbs notiktu raiti arī ārkārtējās situācijas laikā. Tomēr jāpievērš uzmanība, lai ārkārtas situācija nekļūtu par ieganstu lietu izskatīšanas atcelšanai.”

Lietas izskatīšanu atliek līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai tikai tajos gadījumos, ja lietas izskatīšanu nav iespējams nodrošināt rakstveidā vai attālināti un jautājums nav saistīts ar nozīmīgu personas tiesību aizskārumu un objektīvu steidzamību. Lietu var iztiesāt tiesas sēdē klātienē, ja ir iespējams nodrošināt visas epidemioloģiskās drošības prasības.

Apspriedes gaitā tika meklēti arī tehniskie un procesuālie risinājumi, lai tiesas sēžu organizēšanā vēl plašāk varētu izmantot videokonferences iekārtas vai sabiedrībai pieejamākas tiešsaistes platformas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit