Azartspēļu rīkotāju apgrozījums strauji samazinās

0
2665

Rīga, 15.marts, LETA. Azartspēļu rīkotājs “Alfor” pagājušajā gadā strādāja ar 36,245 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,2 reizes mazāk nekā 2019.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 8,835 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pagājušā gada rezultātus ietekmēja Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas, kad no 22.marta līdz 9.jūnijam spēļu zāļu darbība bija aizliegta, savukārt interaktīvās azartspēles valdības noteikto aizliegumu dēļ netika organizētas no 8.aprīļa līdz 9.jūnijam.

“Alfor” vadība norāda, ka arī pēc 2020.gada 10.jūnija saglabājās vairāki ierobežojumi un darbības aizliegumi, tostarp aizliegums organizēt spēļu zāļu darbību nakts stundās. No 9.novembra atkārtoti tika izsludināta ārkārtējā situācija, kas atkārtoti aizliedza organizēt spēļu zāļu darbību.

Uzņēmuma vadība atzīmē, ka “Alfor” ar atbildību attiekusies pret noteiktajiem ierobežojumiem, lai nodrošinātu drošu vidi darbiniekiem un apmeklētājiem. Pēc uzņēmuma rīcībā esošās informācijas, “Alfor” spēļu zālēs nav notikuši inficēšanās gadījumi ar Covid-19.

Vadības ziņojumā teikts, ka arī 2020.gada sākumā bija vērojams azartspēļu darbības apgrozījuma kritums, ko ietekmēja pašatteikušos personu reģistra ieviešana.

“Alfor” peļņa pirms procentu maksājumiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas jeb EBITDA pagājušajā gadā bija negatīva 4400 eiro apmērā. EBITDA samazinājumu radījis gan apgrozījuma kritums saistībā ar darbības aizliegumiem, gan paaugstinātais azartspēļu nodoklis, gan arī fiksētās izmaksas, kuras saglabājās uzņēmējdarbības aizlieguma periodos.

Gada pārskatā norādīts, ka, neskatoties uz interaktīvo azartspēļu aizliegšanu uz laiku, “Alfor” pērn turpināja attīstīt interaktīvo azartspēļu organizēšanu interneta vietnē “feniksscasino.lv”, kas ir papildināta ar jaunām spēlēm.

Tāpat vadības ziņojumā teikts, ka “Alfor” pagājušā gada nogalē strādāja 683 darbinieki. Pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas 9.novembrī uzņēmums organizēja darbību 80 spēļu zālēs ar 1967 spēļu automātiem. Kopš 2019.gada 31.decembra spēļu automātu skaits ir samazinājies par 24%.

Vadības ziņojumā teikts, ka arī 2021.gads nozarei būs sarežģīts laiks un ir sagaidāms ieņēmumu kritums.

Vienlaikus uzņēmuma vadība paļaujas, ka Latvijas valdība ņems vērā nozares uzņēmumu gatavību atbildīgi organizēt saimniecisko darbību Covid-19 izplatības apstākļos un atļaus atsākt azartspēļu organizēšanu klātienē.

2019.gadā “Alfor” strādāja ar 80,349 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,2% vairāk nekā 2018.gadā, bet kompānijas peļņa palielinājās par 10% un bija 21,183 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 2000.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 9,96 miljoni eiro. Kompānijas kapitālā 60% pieder Austrijā reģistrētai kompānijai “Novomatic”, bet 40% pieder SIA “Foroms”. Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Jānis Zūzāns un Austrijas pilsonis Johans Grafs.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit