Azartaspēļu zāles jāslēdz, lai ierobežotu COVID-19 izplatību

0
1826

Šodien, 20. martā Jauno konservatīvo frakcija iesniedza priekšlikumus grozījumiem likumprojektā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar COVID-19 izplatību”, lai aizliegtu azartspēļu organizēšanu. Grozījumi paredz likumprojektu papildināt ar 8.pantu šādā redakcijā “Ārkārtas situācijas sakarā ar COVID-19 izplatību sakarā ir aizliegts organizēt azartspēles un izlozes, izņemot interaktīvās azartspēles, skaitļu izlozes un momentloterijas”. Šobrīd azartspēļu zāles turpina darboties un saglabājas riski sabiedrības veselībai.

13. Saeimas deputāts Gatis Eglītis: “Aizlieguma mērķis ir aizsargāt iedzīvotājus ar zemu finanšu pratību krīzes situācijā un tādējādi ierobežot strauju ekonomiskā stāvokļa pasliktināšanos daudzām ģimenēm. Jārēķinās ar to, ka COVID-19 ietekmes dēļ ekonomiskā situācija valstī var pasliktināties, tāpēc iedzīvotājiem ar sev pieejamiem finanšu resursiem būtu jārīkojas apdomīgi, tos neizmantojot azartspēlēs un izlozēs, un līdz ar to neradot sev un savai ģimenei būtiskas finanšu problēmas krīzes laikā.”

13. Saeimas deputāts Juris Jurašs akcentē ieguvumus COVID-19 izplatības ierobežošanā, ja tiks slēgtas spēļu zāles: “Tādējādi tiktu samazinātas iedzīvotāju iespējas pulcēties vienuviet bez nepieciešamības. Nevienam nav noslēpums, ka “spēļu zālēs” tiek radīta tāda atmosfēra un apstākļi, kas ir tieši vērsti uz to, lai persona tur uzturētos pēc iespējas ilgāku laiku, kā rezultātā vēl vairāk paaugstinās inficēšanās risks. Lai veicinātu iedzīvotāju atbildīgu attieksmi pret valsts noteikto pienākumu izvairīties no tādiem sabiedriskiem kontaktiem, kas nav primāri nepieciešami, būtu maksimāli jāsamazina nevajadzīgi stimuli iedzīvotājiem atstāt savas dzīvesvietas.”

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit