Darbam jaunajā Ekonomisko lietu tiesā atlasīti 10 kandidāti – viņus TM virzīs apstiprināšanai Saeimā

0
2114
www.gettyimages.com

Šodien, 5. februārī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāmā tieslietu ministrs Jānis Bordāns atklāja, ka vakar noslēdzies Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu atlases process un izraudzītie 10 kandidāti tiks virzīti apstiprināšanai Saeimā.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Šodien varu paziņot, ka vakar noslēdzās pēdējā atlases kārta Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu konkursā, un no 95 kandidātiem ir atlasīti tieši 10 nepieciešamie kandidāti. Jauno tiesnešu atlase pirmo reizi ir notikusi pēc konceptuāli jaunas Tieslietu padomes noteiktas atlases kārtības, un, manuprāt, kārtība ir laba. Tas viss ir procesā un liela daļa darba paveikts tieši vīrusa epidēmijas apstākļos. Tiesnešiem paredzēta specializācijas apmācība un pēc tam Ekonomisko lietu tiesa sāks savu darbu 31.martā.”

Tieslietu ministra birojs ziņo, ka tiesnešu iecelšanai amatā nepieciešamie dokumenti tiks nosūtīti uz Saeimu, tiklīdz tiks saņemti nepieciešamie dokumenti no konkursa komisijas.  Tad arī plašāka sabiedrības daļa varēs iepazīties ar jaunajiem tiesneša amata kandidātiem. “Tieslietu sistēmas jomā investori liek lielas cerības uz Ekonomisko lietu tiesas izveidi, uzsverot, ka vēl praktiski jāredz, kā šī tiesa strādās,” norādīts arī jaunākajā Ārvalstu investīciju vides indeksa pētījumā.

Jānis Bordāns šodien arī pauda viedokli par gaidāmo Ministra kabineta sēdi un tajā apspriežamajiem aktuālākajiem jautājumiem. Viņaprāt, valdības sēdēm, kurās tiek lemts par sabiedrībai svarīgajiem Covid-19 ierobežošanas jautājumiem, būtu jānotiek atklāti. Ministrs arī uzsver, ka valdībā nav neviena, kurš vēlas nodarīt kaut ko ļaunu sabiedrībai. Sabiedrība varētu redzēt, kā diskusijas attīstās un, piemēram, to, kā uz valdību nāk sociālie partneri ar savu viedokli. Ierobežojumi un to ievērošana ir mūsu visu kopdarbs, tādēļ svarīgi, lai visiem iedzīvotājiem ir pieeja šai diskusijai.

 

Skaties pilnu interviju ar Jāni Bordānu LTV raidījumā Rīta Panorāma

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit