Atbalsta grozījumus, kas ļaus pensiju 2. līmeņa naudai strādāt Latvijas ekonomikas labā

1
4697
13. Saeimas deputāts Gatis Eglītis

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā, kas atvieglos iespēju investīciju fondiem ieguldīt pensiju 2. līmeņa uzkrājumus Latvijas ekonomikā.

Līdz šim pensiju 2. līmeņa uzkrājumi sasnieguši aptuveni 5 miljardus eiro, tomēr lielākā daļa šo līdzekļu ir izvietoti ārvalstu akcijās un obligācijās. Latvijas ekonomikai pensiju 2. līmeņa līdzekļi līdz šim sniedza minimālu atbalstu – mazāk nekā 10% ieguldīti Latvijas akcijās, obligācijās un investīciju fondos.

Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā paredz atvieglot iespēju ieguldīt Latvijas ekonomikā un tādējādi veicināt to, lai mūsu finanšu līdzekļi strādā Latvijas ekonomikas un iedzīvotāju labā.

Kā norāda Jauno konservatīvo valdes loceklis Gatis Eglītis: ”Pašreizējās situācijas raksturojums ir uzskatāmi redzams gan nekustamo īpašumu, gan lauksaimniecības un mežsaimniecības jomās. Mūsu zemi attīsta par skandināvu pensionāru naudu, savukārt mūsu valsts nākotnes pensionāri šādus ieguldījums līdz šim veikt nevarēja vairāku likuma radītu šķēršļu dēļ. Tāpat ārvalstu investīciju fondi izpērk Latvijas lauksaimniecības zemi un mežus, tā vietā, lai mēs paši tajos ieguldītu. Likuma grozījumi mazinās šķēršļus iespējai pensiju 2. līmeņa uzkrājumus vairāk ieguldīt mūsu ekonomikā. No tā ieguvējs būs ikviens Latvijas iedzīvotājs, jo par šiem līdzekļiem varēsim attīstīt nozīmīgus investīciju projektus.”

1 komentārs

 1. Visumā doma nav slikta, bet ņemiet vērā, ka šis cels akciju cenas un padarīs biržu vēl nerentablāku un iestigušāku. Ir iemesls, kāpēc visi investīciju fondi nogulda ārvalstīs, jo Latvijas ekonomiskā sirds ir mirusi, sākumā atdzīvinam to:
  1) Neapliekamais minimums no kapitāla nodokļiem (piesaistam un dzemdējam retail traders)
  2) Helicopter money (sabalansējam pirktspēju)
  3) Kad retail trader skaits pieaug, tad ieviešam šo.
  Perfekti.

  Ja neievērosiet secību nestrādās tā kā jūs domājat.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit