Linkaits: Uzsākti remontdarbi, lai kvalitatīvi atjaunotu šosejas segumu līdz Siguldai

0
1138
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Rīga, 1.aug., LETA. Par 12,361 miljonu eiro pārbūvēs Vidzemes šosejas (A2) posmu no Sēnītes līdz Siguldai.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits: “Vidzemes šoseja ir viena no visvecākajām un visnoslogotākajām šosejām visā Latvijā. Tā būvēta PSRS laikā, un tiek atjaunots posms pa posmam. 2015. gadā tika atjaunots posms līdz Garkalnei, 2020. gadā līdz Sēnītei un šobrīd ir uzsākti remontdarbi, lai kvalitatīvi atjaunotu šosejas segumu līdz Siguldai. Darbi noslēgsies nākamā gada rudenī un mēs iegūsim kvalitatīvu ātrgaitas šoseju pa kuru varēs braukt 110 km/h. Es atvainojos par sagādātajām neērtībām, bet tas būs tā vērts.

Vidzemes šosejas (A2) pārbūve posmā no Sēnītes līdz Siguldai (39,44.–46,30. km) paredzēta līdz 2023.gada rudenim. Būvdarbu laikā vienu brauktuvi slēgs satiksmei un satiksmi organizēs pa otru brauktuvi. Autovadītājiem jārēķinās, ka satiksme šajā posmā būs palēnināta.
Darbu laikā paredzēts pārbūvēt ceļa segas konstrukciju, vietām tā tiks pārbūvēta pilnībā, tostarp izbūvējot salturīgo kārtu, savukārt vietām tiks izbūvēta reciklētā kārta. To visu nosegs jauns asfaltbetons trijās kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu.Pārbūvēs arī Inčupītes un Egļupes caurtekas, kā arī gājēju un velosipēdistu tuneli zem Vidzemes šosejas Gaujas ciematā, savukārt pieturvietās “Indrāni” un “Gauja” atjaunos esošos paviljonus.

Pārbūvi sāks ar labās puses brauktuvi virzienā uz Siguldu. Augusta pirmajās nedēļās veiks nepieciešamos darbus, lai mēneša vidū satiksmi pārslēgtu uz kreisās puses brauktuvi. Šāda satiksmes organizācija saglabāsies līdz ziemas tehnoloģiskajam pārtraukumam, kas atkarībā no laika apstākļiem ir plānots no novembra. Lai posmu ziemā varētu atvērt satiksmei, līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam tur paredzēts izbūvēt asfalta apakškārtu.

Ātruma ierobežojums autoceļa A2 būvdarbu posmā būs 50 un 70 kilometri stundā.

Ceļa segums pārbūvējamajā posmā ir stipri nolietojies, atsevišķās vietās ir veikti uzlabojumi 1999. un 2008.gadā, taču lielākoties Vidzemes šosejai no Sēnītes līdz Siguldai atjaunošanas darbi nav veikti kopš ceļa uzbūvēšanas 1980.gados.

Būvdarbus veic SIA “Binders” par līgumcenu 12 360 587 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), no tiem 10 506 498,95 eiro ir Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda finansējums. Projekta autors ir SIA “Ceļuprojekts”, būvuzraudzību veic SIA “Firma L4”.

Uzzini vairāk par autoceļiem un to remontdarbiem “Latvijas Valsts ceļi” 2022.gada vasaras Autoceļu avīzē

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit