Konservatīvie nodrošinās, ka Latvija 10 gados iekļūs 10 Eiropas attīstītāko valstu saimē

0
4263

Šodien Konservatīvie sabiedrību iepazīstināja ar priekšvēlēšanu programmu 10 x 10, kas paredz to, ka Latvija 10 gadu laikā kļūs par vienu no 10 attīstītākajām Eiropas Savienības valstīm, informē partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Bordāns: “Mums ir ilgtermiņa  plāns, kur ir minēti 10 prioritāri veicamie darbi. Konservatīvo komandā ir daudz enerģisku un gudru cilvēku, kuri ir gatavi doties tālāk, lai būvētu ne tikai taisnīgu, bet arī pārtikušu Latviju. Tādu Latviju, kurā mēs protam sadarboties un varam uzticēties viens otram, kur plaisa starp bagātajiem un trūcīgajiem mazinās.” “Es apzinos, ka šis ir ļoti ambiciozs mērķis, tomēr, man ir skaidrs, ka pati no sevis attīstība nenotiks. Esam apņēmības pilni strādāt, lai to īstenotu dzīvē. Par taisnīgu, pārtikušu un drošu Latviju!”, uzsver Bordāns.

Sarakstu līderi (no kreisās) Krišjānis Feldmans, Tālis Linkaits, Anita Muižniece, Jānis Bordāns, Gatis Eglītis un Aldis Bukšs

“Svarīgākais uzdevums jau šogad būs alternatīvas gāzes infrastruktūras izveide un Latvijas enerģētikas pārveide no Krievijas energosistēmas piedēkļa uz neatkarīgu un ar dažādiem enerģijas avotiem nodrošinātu valsti. Lai gan šis punkts bija valdības deklarācijā, gāzes alternatīvu veidošana tika bremzēta un tagad Latvijas sabiedrība ir un būs spiesta par to maksāt ikmēneša rēķinos.  Mēs to mainīsim un uzņemsimies atbildību par Ekonomikas un Finanšu ministrijām. Tieši šo ministriju politiskā vadība ir ilgstoši bremzējusi enerģētiskās drošības stiprināšanu”, uzsver Bordāns.

“Nekavējoties pieņemsim lēmumu ne tikai par gāzes importa alternatīvu, bet arī par jauna elektrības kabeļa Latvija – Zviedrija būvniecību. Tas ļaus mums piekļūt lētākai elektrībai no Zviedrijas un Norvēģijas HES”, norāda Bordāns.

Drošības jomā turpināsim investīcijas valsts aizsardzības spēju stiprināšanā, gan palielinot Latvijas aizsardzības spēku skaitlisko sastāvu, gan iegādājoties mūsdienīgus ieročus, ieskaitot, mobilās vidējās un tālās darbības raķešu sistēmas un efektīvāku pretgaisa aizsardzību.

Izglītības jomā Konservatīvie stingri kontrolēs, lai lēmums par pāreju uz izglītību latviešu valodā tiktu ieviests praksē. Lai gan jau šogad zinātnei tikai piešķirts ievērojami lielāks apjoms līdzekļu, Konservatīvie zinātnes bāzes finansējumu dubultos.

Turpināsim iepriekš sekmīgi realizēto programmu 3×500 un nākamajiem 4 gadiem esam izvirzījuši mērķi 3 x 750. Plāns paredz, ka neapliekamais minimums algām, minimālā alga un vidējā vecuma pensija 4 gadu laikā sasniegs 750 eiro mēnesī, savukārt ģimenes bērnu pabalsti tiks dubultoti – par 1 bērnu 50 €, par 2 – 200 €, par 3 – 450 €, par 4 un vairāk – 200 € par katru bērnu.

Konservatīvo identitātes neatņemama sastāvdaļa vienmēr ir bijusi cīņa par godīgu un tiesisku valsti. Tāpēc izveidosim Tieslietu akadēmiju, veidojot jaunu tiesu, prokuratūras un drošības iestāžu līderu paaudzi. Ieviesīsim skaidrus, izmērāmus KNAB un Konkurences padomes darba efektivitātes kritērijus. Tuvākajā laikā ieviesīsim lobija reģistru un valsts finansējuma programmu pretkorupcijas NVO finansēšanai.

Konservatīvie valde ir apstiprinājusi vēlēšanu saraksta līderus 14.Saeimas vēlēšanām. Rīgas sarakstā ar pirmo numuru startēs izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, bet Vidzemē – Ministru prezidenta amata kandidāts, tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Zemgales vēlēšanu apgabala līderis būs labklājības ministrs Gatis Eglītis, savukārt Kurzemē pirmais vēlēšanu sarakstā būs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Krišjānis Feldmans. Latgales vēlēšanu apgabala līderis būs  jaunās paaudzes politiķis – Balvu novada domes deputāts, rakstnieks un tieslietu ministra padomnieks Aldis Bukšs.

Sarakstu līderu un citu deputāta amata kandidātu kopbilde pēc Konservatīvo preses konferences viesnīcā Pullman, Jēkaba ielā 24, Rīgā.

 

Vēlēšanu programma 4000 zīmēs 👇

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit