Bordāns aicinājis premjeru un ekonomikas ministri sniegt informāciju par LNG termināļa izveides procesa gaitu

0
2394
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns

Rīga, 9.jūl., LETA. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Konservatīvie) aicinājis premjeru un ekonomikas ministri sniegt informāciju par sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa izveides procesa gaitu, aģentūru LETA informēja Bordāna preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Bordāns aicinājis īpaši skaidrojot jautājumu, kā valsts plāno segt tos iespējamos zaudējumus Latvijas mājsaimniecībām gadījumā, ja LNG terminālis tuvākajā laikā Latvijā netiks uzbūvēts, bet izrādīsies, ka tie varētu būs mazāki, ja terminālis tomēr būtu uzbūvēts.

Tāpat arī Bordāns ir iesniedzis lūgumu ekonomikas ministrei llzei Indriksonei (NA) un premjeram Krišjānim Kariņam (JV) informēt par viņu nostāju attiecībā uz to, vai valstij termināli būvējošajam komersantam būtu jāsniedz konkrētas garantijas.

Bordāns iesniedzis arī pieprasījumu atklāt, kura persona sniedz valdības sēdes protokolā minēto neatkarīgo izvērtējumu un kā vērtējams līdzšinējais progress.

Jau vēstīts, ka valdība jūnija sākumā uzdeva Ekonomikas ministrijai padziļināti vērtēt LNG termināļu projektus, kurus ir pieteikusi AS “Skulte LNG Terminal” Saulkrastos un SIA “Kundziņsalas dienvidu projekts” Rīgā. Līdz 31.augustam Ministru kabinetā ir jāiesniedz ziņojums, kurā ar neatkarīgu konsultantu palīdzību ir izvērtēta projektu atbilstība Latvijas ekonomiskajām un nacionālajām interesēm. Ekonomikas ministrija šos neatkarīgos konsultantus izraudzīsies ārpakalpojumā.

“Skulte LNG Terminal” reģistrēta 2016.gadā. “Skulte LNG Terminal” mājaslapā norādīts, ka uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Arnfins Unums un Pēteris Ragaušs. Vienlaikus 2022.gada maija otrajā pusē par 20% “Skulte LNG Terminal” akciju iegādi paziņoja degvielas tirgotājs AS “Virši-A”.

Savukārt “Kundziņsalas dienvidu projekts” reģistrēta 2010.gadā. Kompānijas vienīgā īpašniece ir ASV kompānija “Millennium Energy Partners LLC”, bet tās patiesais labuma guvējs ir Laša Šanidze.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit