Labklājības ministrs Eglītis: Pensijas šogad plānots indeksēt jau 1.septembrī

0
3551
Labklājības ministrs Gatis Eglītis Foto: Saeima

Rīga, 21.aprīlis, LETA. Lai kompensētu augošo inflāciju un energoresursu cenu paaugstināšanos, šogad plānots pensijas indeksēt agrāk – 1.septembrī -, aģentūru LETA informēja labklājības ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Oskars Priede.

Kā ziņots, valdošā koalīcija otrdien konceptuāli vienojusies atbalstīt Labklājības ministrijas (LM) ieceri šogad agrāk indeksēt pensijas. Šī būs daļa no solītā mērķētā atbalsta tam pusmiljonam Latvijas iedzīvotāju, kam atbalsts straujās inflācijas apstākļos tiešām nepieciešams.

Pensiju indeksācija katru gadu notiek 1.oktobrī.

Paredzēts, ka pensiju indeksācijai no budžeta būtu nepieciešami 26 miljoni eiro 563 000 to saņēmējiem, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (Konservatīvie).

Viņš norādīja, ka indeksācijas koeficients varētu būt 10%. Turklāt, ja patlaban indeksējamā pensijas daļa ir 470 eiro, tad turpmāk tā varētu būt tuvu 500 eiro.

Plānots, ka tiks indeksēts viss pensijas un atlīdzības apmērs, ja tas nepārsniedz 534 eiro, bet tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 534 eiro, indeksēs tikai daļu no piešķirtās summas – minētos 534 eiro, aģentūrai LETA pauda Priede.

Viņš skaidroja, ka palielinājums būs atkarīgs gan no pensijas un atlīdzības apmēra, gan piemērojamā indeksa. Izņēmums ir politiski represētie, cilvēki ar I grupas invaliditāti un Čornobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem tiks indeksēts viss pensijas apmērs.

Tāpat viņš uzsvēra, ka LM rosina vienreiz gadā izmaksāt 200 eiro pabalstu tiem, kam pensijas ir zem maznodrošināto ienākumu sliekšņa, kas patlaban ir 436 eiro. Koalīcijā gan par šo vēl nav panākta vienošanās.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here