Ministre Muižniece: Katram bērnam, kurš nonāk pie mums, jābūt iespējai apmeklēt pirmsskolu vai turpināt mācības skolā

0
955

Ukrainas kara bēgļiem Latvija, pirmkārt, nozīmē drošību un patveršanos no kara šausmām, taču vienlaikus mēs nedrīkstam aizmirst, ka katram bērnam, kurš nonāk pie mums, jābūt iespējai apmeklēt pirmskolu vai turpināt mācības skolā. Šobrīd tiek darīts viss iespējamais, lai viņi pēc iespējas ātrāk varētu iekļauties izglītības sistēmā, mācīties un pavadīt laiku ar saviem vienaudžiem.

Tiek radīti atbalsta mehānismi veiksmīgam integrācijas procesam, kas nozīmē to, ka bērniem, kuri ierodas no Ukrainas Latvijas skolās tiks nodrošināts gan papildu atbalsts latviešu valodas apguvei, gan nepieciešamās individuālās konsultācijas, gan papildus atbalsta personāls.

Strādājam arī pie iespējas piesaistīt pedagogu palīgus ar ukraiņu valodas zināšanām – tā ir iespēja atbalstīt ne tikai bērnus, palīdzot viņiem apgūt dažādus mācību priekšmetus, bet arī darba iespējas tiem pieaugušajiem, kuri bēguši no kara Ukrainā.

Situācija Ukrainā ir grūti prognozējama, mēs nezinām, kad šie bērni un jaunieši varēs droši atgriezties mājās, tāpēc kā vienu no alternatīvām nākamajam mācību gadam, un, jo īpaši attiecībā uz vidusskolēniem izskatām arī tālmācības nodrošināšanas iespējas, apgūstot Ukrainas izglītības programmu, kamēr fiziski bērni atrodas Latvijā.

Runājot par augstāko izglītību, jāuzsver, ka arī šajā līmenī tiks nodrošinātas gan studiju vietas, gan nepieciešamais atbalsts. Vairākas augstskolas jau paudušas gatavību atbalstīt ne tikai esošos studentus no Ukrainas, bet arī tos, kuri vēl varētu ierasties.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit