Saeima noteic atbildību par nelegālu sistēmu izmantošanu, lai piekļūtu televīzijas kanāliem

0
3292

Saeima ceturtdien, 10.martā, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Aizsargāta pakalpojuma likumā. Tie izstrādāti, lai mazinātu nelegālu ierīču, programmu vai citu risinājumu izmantošanu, lai piekļūtu audiovizuāliem pakalpojumiem, un vienlaikus stiprinātu Latvijas informatīvo telpu. 

“Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā mums vēl aktīvāk jāstrādā pie Latvijas informatīvās telpas stiprināšanas. Prakse liecina, ka, izmantojot nelegālās sistēmas, piemēram, nelegālus dekoderus un satelīta šķīvju nelegālu dekoderu kodu kartes, cilvēki aizvien piekļūst televīzijas kanāliem, kas satur dezinformāciju, izplata Kremļa propagandu un kuru izplatīšanu Latvijā jau aizliegusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome. Ar šiem grozījumiem mēs skaidri norādām, ka par šādu tehnisko risinājumu izmantošanu persona var tikt saukta pie atbildības,” iepriekš sacījis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Noteikts, ka par nelegālas sistēmas uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu personīgiem mērķiem piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz simt četrdesmit nauda soda vienībām jeb 700 eiro.

Ņemot vērā, ka patērētāji nereti nezina, ka izmanto nelegālas sistēmas, vienlaikus ar administratīvās atbildības noteikšanu sabiedrība ir jāinformē par nelegālām iekārtām un to lietošanas aizliegumu. Nepieciešams uzsvērt, ka nelegālas iekārtas var konstatēt, neieejot mājoklī, tas ir, attālināti, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Grozījumi Aizsargāta pakalpojuma likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit