Aizsardzības komisijas vadītājs Rancāns: Nelegālās imigrācijas dēļ ārkārtējā situācija Latgales pašvaldībās būs jāpagarina

0
1272
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas, deputāts Juris Rancāns foto: Saeima

Rīga, 17.janv., LETA. Nelegālās imigrācijas dēļ ārkārtējā situācija vairākās Latgales pašvaldībās būs jāpagarina, aģentūrai LETA atzina Saeimas deputāts Juris Rancāns (JKP), kura vadītā Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija pirmdien apmeklēja pierobežu.

Iepazīstoties ar robežsardzes ziņojumu, deputāti guvuši pārliecību, ka Latvijas dienesti nopietni gatavojušies dažādiem izaicinājumiem un dienestu gatavība ir augsta.

“Katrā ziņā mums ir plāni, ja hibrīdapdraudējumu jomā situācija pasliktinās un Baltkrievija pēkšņi mūsu robežas tuvumā sāk virzīt lielākas cilvēku masas,” piebilda Rancāns.

Deputāts arī pauda gandarījumu, ka nesen Saeimā pieņemtais likumprojekts ļauj veiksmīgāk virzīties uz robežsardzes infrastruktūras izveidošanu uz valsts austrumu robežas.

Kā ziņots, kopš pagājušā gada 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti vairāk nekā 4500 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta nedaudz vairāk kā 100 cilvēkiem, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēti ap 450 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to sākotnēji izsludināja līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz šī gada 10.februārim.

Latvijas robežsardze rosinās vēl par trim mēnešiem pagarināt ārkārtējo situāciju Baltkrievijas pierobežā, LTV “Rīta panorāmā” iepriekš informēja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit