Dagmāra Beitnere-Le Galla Kijivā: Latvija turpinās sniegt ukraiņiem palīdzīgu roku un praktisku palīdzību laikā, kad jūtama Krievijas agresija

0
802
2021.gada 6.oktobris. Saeimas priekšsēdētājas biedre, deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla tiekas ar Ukrainas parlamenta vicespīkeri Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk). Foto: Juris Vīgulis, Saeima

Latvija un Ukraina ir cieši saistītas. Šodien, kad ukraiņi visskaudrāk izjūt Krievijas agresiju un burtiski atrodas frontes pirmajās līnijās, mēs nelokāmi turpināsim sniegt jums palīdzīgu roku un praktisku palīdzību. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, darba vizītes ietvaros Kijivā tiekoties ar Ukrainas parlamenta amatpersonām.

Uzturoties darba vizītē Kijivā, D.Beitnere-Le Galla tikās ar Ukrainas parlamenta vicespīkeri Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk), Humanitāro un Informācijas jautājumu komitejas vadītāju Mikitu Poturajevu (Mykyta Poturayev), Latvijas-Ukrainas sadraudzības grupas deputātiem, kā arī apmeklēja starptautiskās iniciatīvas “Krimas platforma” biroju.

No savas pieredzes mēs zinām, cik svarīgs ceļā uz brīvību ir starptautiskās sabiedrības atbalsts. Tādēļ Latvija iestāsies, lai jautājumi par cilvēktiesību situāciju Krimā, kā arī Krimas nelikumīgo aneksiju pastāvīgi būtu starptautisko organizāciju redzeslokā. Saeimā jau ir izveidota grupa starptautiskās Krimas platformas atbalstam, un mēs aicinām kolēģus līdzīgi domājošās valstīs rīkoties tāpat, uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre. Tāpat Latvija plāno rīkot starptautisku konferenci, lai plaši iztirzātu okupācijas neatzīšanas politikas juridiskos aspektus.

Varat paļauties, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas eiroatlantisko kursu un būt ciešs Ukrainas sabiedrotais un advokāts starptautiskajās organizācijās, pauda D.Beitnere-Le Galla. Vienlaikus mūsu valsts turpina sniegt humanitāro palīdzību, kā arī plāno atjaunot rehabilitācijas kursus Austrumukrainā cietušajiem ukraiņu karavīriem.

Tikšanos laikā pārrunāta abu valstu parlamentu prakse, strādājot pie mediju darba regulējošo likumu izstrādes un pilnveidošanas. D.Beitnere-Le Galla atzina, ka Ukrainas pieredze, drosmīgi stājoties pretī Kremļa propagandai un dezinformācijai, var būt noderīga arī Baltijas valstīs. Gan Latvija, gan Ukraina kā demokrātiskas valstis šodien saskaras ar izaicinājumu sabalansēt valsts drošības intereses ar vārda brīvību, atzīmēja Saeimas priekšsēdētājas biedre.

Saeimas priekšsēdētājas biedre šajās dienās darba vizītē uzturas Kijivā, Ukrainā. Vizītes ietvaros D.Beitnere-Le Galla piedalījās Babinjaras traģēdijas 80.gadadienai veltītajos atceres pasākumos.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit