Eksperti: Cilvēktiesības un Satversme neliedz pieprasīt negatīvu Covid-19 testu darbam Saeimā klātienē

1
1544
www.pixabay.com

Rīga, 16.aug., LETA. Cilvēktiesības un Satversme neliedz pieprasīt negatīvu Covid-19 testu darbam Saeimā klātienē, vēsta portāls “lsm.lv”.

Saeimas prezidijs ir noskaidrojis, ka absolūtais deputātu vairākums ir ieguvuši Covid-19 sertifikātu par pilnu vakcinācijas kursu vai izslimošanu pēdējā pusgada laikā. Tomēr jārēķinās, ka neliels Saeimas deputātu skaits to nebūs izdarījuši.

“Vērtējot no cilvēktiesību viedokļa, Saeima drīkst šiem deputātiem prasīt pirms sēžu apmeklēšanas uzrādīt negatīvu Covid-19 testu,” uzskata Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce.

Pēc viņas teiktā, tiesību normas uzsver samērīgumu – viss ir atkarīgs no argumentācijas gan gadījumā, kad deputātam prasa Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu, gan arī saistībā ar deputāta iespējam piedalīties Saeimas darbā.

Līdzvērtīgi ierobežojumus neparedz arī valsts pamatlikums – Satversme, secinājis konstitucionālo tiesību eksperts Valsts prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Pleps.

“Saeimas deputātu kā tautas priekšstāvju tiesības var tik ierobežotas. Tās nav absolūtas. Saeima ir tiesīga, ņemot vērā konkrētos apstākļus, radīt regulējumu, kas ļautu Saeimai strādāt klātienē, rēķinoties ar pandēmijas radītajām sekām, kā arī esošajiem un iespējamiem jauniem ierobežojumiem. Satversme paredz iespēju noteikt dažādus ierobežojumus, un Saeima drīkst to darīt,” stāstīja Pleps.

Saeimas prezidijs un Frakciju padome nākamnedēļ kopīgi izlems risinājumus, lai no 2.septembra Saeimas sēdes notiktu klātienē. Līdz ar to parlamenta darbu klātienē varēs vērot arī mediju pārstāvji.

“Mēs domājam par veidiem, kādā veidā Saeimas sēdēs klātienē varētu piedalīties tie deputāti, kuriem nav derīga Covid-19 sertifikāta. Nav jau noslēpums, ka dažiem kolēģiem ir īpaša attieksme pret šīm lietām. Līdz ar to mēs būtu gatavi apsvērt arī Covid-19 testa rezultātu prasīšanu. Mēs meklējam risinājumu klātienes darbam pilnīgi visiem deputātiem, arī tiem, kuri nepieder pie frakcijām. Tas, ko es gribu uzsvērt, – mēs esam nolēmuši sanākt klātienē,” izteicās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Vienlaikus Saeimas administrācijai līdz nākamajai nedēļai jātiek skaidrībā par epidemiologu norāžu izpildīšanu Saeimas sēžu zālē. Tas attiecas gan uz distances ievērošanu vakcīnu pret Covid-19 neieguvušiem deputātiem, papildu ventilācijas iespējām un noteikumiem Saeimas ēkās valkāt sejas maskas.

Kā ziņots, neskaitot neilgu laiku klātienē, Saeima vairāk nekā gadu strādā attālināti e-Saeimas sistēmā, lai ierobežotu Covid-19 izplatības risku.

1 komentārs

 1. Lēnām un nesteidzīgi tuvojas rudens. Šī vasara bija karsta, saulaina un mierīga. Covid-19 sērga, šķiet, jau bija izgaisusi. Taču nevajag zaudēt modrību, jo nežēlīgais Covid-19 vīruss vel aizvien apdraud mūsu sabiedrību. Lai pārvarētu šo īpatnējo krīzi, mums ir jāpārvar savu personisko egoismu un lepnumu sabiedrības vārdā. Mums ir jāvakcinējas! Vakcinācija ir katra apzinīga pilsoņa pienākums. Būsim atbildīgi gan pret sevi, gan pret saviem tuvākajiem, gan pret savu dzimteni – Latviju. Izmantosim šo lielisko iespēju, kuru mums snieguši Sentēvu Dievi! Būsim pateicīgi Latvju Dieviem par atbalstu šajā krīzē! Vakcinācija ir Dievu dāvana mūsu tautai, tāpēc pieņemsim šo Dievu dāvanu ar lepnumu un drosmi. Neļausim viltīgajam Covid-19 vīrusam iznīcināt mūsu dzīves!
  Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Iedegsim uz galda 7 tumši zilas svecītes par godu visvarenajam sentēvu Dievam Pērkonam. Lūgsim visu cienīto un visu godāto Pērkonu – Debesu Tēvu. Lūgsim visvareno Pērkoņtēvu, lai Pērkoņtēvs dāvā mums savu svētību. Lūgsim Pērkoņtēvu, lai Pērkoņtēvs aizsargā mūsu valsti un tautu. Ziedosim uz svētakmeņa baltmaizes klaipu un kausu alus par godu visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam. Pērkoņtēvs ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un dāvās savu svētību ikvienam, kas viņam tic.
  Svētīgi, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu priesteris]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  P.S. Visus pagāniskos rituālus ir jāveic savā privātīpašumā, ievērojot visus ugunsdrošības noteikumus. Svētakmeni ziedojumiem var novietot savā privātmežā vai savā dārzā. Kā svētakmeni izmanto jebkuru plakanu akmeni. Ziedojot baltmaizes klaipu sentēvu Dievam Pērkonam, uz svētakmeņa ar sāli zīmē pērkonkrustu (pietiks ar dažām tējkarotēm sāls). Blakus noliek baltmaizes klaipu un alus kausu, kā arī degošu svecīti trauciņā (derēs jebkura kapu svece bez krustiem vai jebkāda cita veida zīmējuma vai arī svece lukturītī). Alus kausu nākamajā dienā savāc (to var arī turpmāk izmantot mājsaimniecībā), bet alu izlej blakus svētakmenim. Sveci trauciņā, kad tā izdeg, savāc un izmet savā privātajā miskastē. Rituāla veikšanas laikā ir vēlams skaitīt pagāniskās lūgšanas par godu Pērkonam – Debesu Tēvam.
  #Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #vakcinācija # drošība #veselība #KolektīvāImunitāte #plecupiepleca #bezvakcīnasnavuzvaras #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit