Beitnere-Le Galla: NEPLP pagaidām varētu strādāt četru cilvēku sastāvā

0
1610
Saeimas deputāte, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sekretāre Dagmāra Beitnere-Le Galla FOTO: Ieva Makare

Rīga, 16.aug., LETA. Pēc Jāņa Eglīša ievēlēšanas Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP) Nacionālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vismaz pagaidām varētu strādātu četru cilvēku sastāvā pašreizējo piecu vietā, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas deputāte, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sekretāre Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP).

Eglītis pašlaik joprojām ir arī NEPLP loceklis, taču Saeima varētu lemt par viņa atcelšanu no šī amata, jo viņš nesen tika ievēlēts jaunizveidotajā SEPLP.

Kā skaidroja Beitnere-Le Galla, visdrīzāk, rudenī ar NEPLP varētu notikt plašāka saruna, vai padomei turpmāk strādāt četru vai piecu cilvēku sastāvā.

No vienas puses NEPLP locekļu skaits varētu tikt samazināts no pieciem uz četriem, jo daļa šīs padomes funkciju tagad ir pārgājusi SEPLP. Taču NEPLP varētu arī rosināt saglabāt piecas padomes locekļu vietas, ņemot vērā lielo darba apjomu komerciālo mediju jomā, norādīja deputāte.

Kā uzsvēra politiķe, elektronisko komercmediju uzraudzība arī ir nozīmīga joma, jo ir labi redzams risks, ka šie plašsaziņas līdzekļi var tik izmantoti hibrīdkarā.

Kā ziņots, Saeimas 2021.gada 4.augusta ārkārtas sesijas attālinātajā sēdē tika ievēlēti visi trīs SEPLP padomes locekļi – Eglītis, Jānis Siksnis un Sanita Upleja-Jēgermane.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit