Jaunie konservatīvie atbalsta Konkurences padomes lēmumu būvnieku karteļa lietā

0
1682
www.pexels.com

Konkurences padome būvnieku karteļa lietā 10 uzņēmumiem piemēroja vairāk nekā 16 miljonu eiro lielu soda naudu, kā arī aizliegumu piedalīties valsts pasūtījuma konkursos. Lai arī šis lēmums var kalpot kā mācība iesaistītajiem uzņēmumiem, tomēr valsts iestādēm nepieciešams turpināt strādāt pie konkurences palielināšanas būvniecības tirgū.

Viens no iniciatīvām, ko Jaunie konservatīvie atbalsta likumdošanas līmenī, ir būvniecības tāmju publiskošana. Tas ir nepieciešams, lai ikviens būvniecības profesionālis vai žurnālists pats spētu pārliecināties cik lielā mērā būvniecības izmaksas atbilst tirgus cenām. Bieži vien būvniecības tāmes tiek noslepenotas, aizbildinoties ar komercnoslēpumu, tomēr patiesie iemesli ir pārāk lielas izmaksas vai pat korupcija.

Otrs virziens, kurā nepieciešams darboties – atvērt lielos būvniecības konkursus pēc iespējas plašākam interesentu lokam, gan Latvijā, gan arī starptautiskajā mērogā. Labs piemērs šādai pieejai bija Daugavas ledus halles būvniecība, kur, palielinot būvniecības pretendentu loku, izdevās ievērojami samazināt būvniecības izmaksas. Neskatoties uz ievērojami zemākām izmaksām, būvdarbus izdevās paveikt laikā un iepriekš plānotajā budžetā.

Arī Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžas būvniecības konkursā piedalījās 14 pretendenti no Latvijas un ārvalstīm. Asas konkurences rezultātā par uzvarētāju tika izvēlēts Latvijas uzņēmums, kurš darbus solīja veikt par 8,9 miljoniem eiro, kamēr dārgākais piedāvājums bija pat 14,3 miljonu eiro vērtībā.

Šie ir tikai daži piemēri, kuri pierāda to, ka, veicinot godīgu konkurenci, valsts par būvniecības projektiem var ietaupīt pat miljoniem un desmitiem miljonus eiro gadā, kurus izmantot citām valsts vai pašvaldību vajadzībām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit