Jaunie konservatīvie: Latvijas robeža nedrīkst kļūt par bīstamu robu ES ārējā robežā

0
2296
Foto: Armīns Janiks / Aizsardzības ministrija

Latvijai ir nekavējoties jāatjauno infrastruktūras, tajā skaitā atbilstoša žoga būvniecība uz robežas ar Baltkrieviju, komentējot situāciju ap nelegālās imigrācijas plūsmu no Baltkrievijas uz Lietuvu, norāda Saeimas Aizsardzības iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Nākamajā nedēļā tiks sasaukta Saeimas Aizsardzības iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde par šā brīža situāciju Baltkrievijas pierobežā un nelegālās imigrācijas iespējamo pieaugumu un ar to saistīto problemātiku. Uz komisijas sēdi tiks aicināta Iekšlietu ministre, Valsts robežsardzes vadība un citas iestādes, lai rastu savlaicīgus risinājumus nelegālās imigrācijas no Baltkrievijas novēršanai, norādīja J.Rancāns.

Problēma ir tajā, ka līdzšinējie pasākumi, kā robežsardzes stiprināšana ar papildu patruļām no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem būtībā nenovērš nelegālo imigrantu iekļūšanu Latvijā. Faktiski šīs patruļas tikai aiztur attiecīgos robežas pārkāpējus, pēc kā viņi ir jānogādā attiecīgajos izmitināšanas centros un jālemj par tālāko rīcību ar tām.

Šo personu masveidīga izmitināšana, uzturēšana un tālākās darbības rada gan drošības riskus, gan lielas izmaksas valstij, gan var radīt cita veida problēmas, kuras šobrīd var vērot Lietuvā. Pašlaik šiem nelegālajiem imigrantiem izdevīgāks maršruts, kā nokļūt Eiropas Savienībā ir ap 500 kilometru garā Lietuvas robeža, kura, turklāt, ir tuvāk Minskai nekā Latvijas robeža.

Tomēr tas ir tikai līdz brīdim, kamēr Lietuva atradīs risinājumus un fiziski aizvērs savas robežas tā, ka šie nelegālie imigranti tur nevarēs iekļūt. Ja uz to brīdī Latvija nebūs uzcēlusi savu pietiekami kvalitatīvu žogu uz robežas ar Baltkrieviju, tad šie imigranti meklēs vājāko posmu un centīsies nokļūt Eiropas Savienībā caur Latviju, radot attiecīgas problēmas mūsu valstij. Tāpēc ir nepieciešams aktīvi un izlēmīgi rīkoties, lai šādus masveida nelegālās imigrācijas draudus novērstu savlaicīgi, norāda J.Rancāns.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit