Deputāti likumā uzdod valdībai samazināt zemesgrāmatu nodevas

0
1989
13. Saeimas deputāts Gatis Eglītis

Rīga, 10.jūn., LETA. Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemesgrāmatu likumā, uzdodot valdībai līdz 1.jūlijam Ministru kabineta noteikumos samazināt zemesgrāmatu nodevas.

Valdībai uzdots MK noteikumus grozīt pēc Saeimas deputāta Gata Eglīša (JKP) priekšlikuma, ka valsts nodevas apmērs par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā jāsamazina fiziskai personai no 2% uz 1,5% no īpašuma vērtības, savukārt juridiskai personai par dzīvokļa īpašuma nostiprināšanu no 6% uz 2% no īpašuma vērtības.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) iepriekš norādīja, ka TM sadarbībā ar Nekustamo īpašumu attīstītāju aliansi ir veikusi detalizētus aprēķinus un ir gūta pārliecība, ka, ņemot vērā jauno dzīvokļu būvniecības intensitāti, pašlaik ir īstais laiks, lai samazinātu zemesgrāmatu valsts nodevas apmēru. Ieņēmumu no valsts nodevas samazinājumu kompensēs nodokļu ieņēmumi, ko rada jaunu dzīvokļu būvniecība, līdz ar to fiskālā ietekme uz valsts budžetu būs pozitīva.

Zemesgrāmatu valsts nodevas apmēra samazināšana pozitīvi ietekmēs iedzīvotāju plānus iegādāties mājokļus, it īpaši tiem, kas domā nopirkt savu pirmo īpašumu. Kopējās ar īpašuma iegādi saistītās izmaksas samazināsies, tāpēc mājokļi kļūs pieejamāki, pauda Bordāns.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit