Pašvaldībām liela interese par projekta „Skolu internets” semināru interneta ātruma palielināšanai

0
1294
www.pexels.com

Šodien, 21.aprīlī norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un projekta “Jaudīgs internets ikvienai Latvijas skolai” seminārs pašvaldību pārstāvjiem par iespējām uzlabot interneta pārklājumu Latvijas skolās. Seminārā piedalījās vairāk nekā 180 skolu un pašvaldību pārstāvji, IT speciālisti no visas Latvijas.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska min, ka attālinātajās mācībās tehnoloģiju pieejamība un interneta datu pārraides ātrums ir viens no būtiskākajiem aspektiem veiksmīgam mācību procesam. Lai veicinātu digitālo kompetenci un stiprinātu viedierīču lietojamības prasmes pedagogu vidū, Izglītības un zinātnes ministrija organizē apmācības un vebinārus, kuru rezultātā ikviena Latvijas skola varēs uzlabot interneta jaudu.

IZM pārstāvji semināra dalībniekus plašāk iepazīstināja par finansiālā atbalsta iespējām pašvaldībām šogad, lai palielinātu skolu interneta datu pārraides ātrumu. Tāpat semināra dalībniekus informēja par turpmāk plānotajām darbībām datu pārraides ātruma palielināšanai.

Sakaru operators SIA „Tet” un SIA „Mikrotīkls” pārstāvji sniedza praktiskus padomus skolu iekštīklu izveidē un konfigurēšanā, kas ir svarīgi daudzpusīgam un kvalitatīvam izglītības procesam. Savukārt, Rīgas pašvaldības pārstāvji dalījās pieredzē par centralizētā interneta nodrošinājuma ieviešanu Rīgas skolās. SIA “Mikrotīkls” semināra dalībniekus informēja par iespējām dāvinājumā saņemt interneta iekārtas Latvijas skolām

IZM sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, kā arī lielākajiem interneta operatoru pārstāvjiem sadarbības memoranda ”Jaudīgs internets ikvienai Latvijas skolai” ietvaros veic skolu interneta uzlabošanas pasākumus. Nupat parakstīti arī pirmie līgumi ar Ādažu, Iecavas, Amatas, Pārgaujas, Sējas un Tērvetes pašvaldībām par interneta pakalpojumu abonēšanas maksas segšanu. 

Lai noskaidrotu savas skolas interneta jaudu un iespēju to uzlabot, projektā kopumā iesaistījušās 563 skolas, izveidota arī īpaša mājaslapa www.skoluinternets.lvProjekta laikā ir apzināta kopējā situācija gan par iespējamajiem īstermiņa uzlabojumiem, gan arī vidēja un ilgtermiņa risinājumiem. Šie risinājumu ietver gan konsultācijas, gan iekārtu nomaiņu vai papildus “MikroTīkls” interneta iekārtu izvietošanu, kā arī iespējas rast individuālus tehniskos uzlabojumus.  Plānots, ka projekta sadarbības laikā ar valsts finansiālu atbalstu vairāk nekā 100 skolām būs panākti dažādi īstermiņa risinājumi. 

Vidējā termiņā projekta mērķis ir nodrošināt ātrāku internetu ar papildu tehnoloģisko iekārtu uzstādīšanu, kam savukārt nepieciešami lielāki finansiāli ieguldījumi. Ar SIA “Mikrotīkls” dāvinājumiem (745 iekārtas) jau vairāk nekā 100 skolās ir uzlabots datu pārraides ātrums, ko izmanto attālināto mācību procesa organizēšanai.  

Turpmākie soļi memoranda “Jaudīgs internets ikvienai Latvijas skolai” dalībniekiem paredz līgumu slēgšanu ar pašvaldībām par interneta pakalpojumu abonēšanas maksas segšanu izglītības iestādēs (no 2021. gada 1. aprīļa uz 9 mēnešiem).  IZM plānotās izmaksas ir 495 000 eiro.   

Pēc IZM lūguma Satiksmes ministrija kopā ar valsts akciju sabiedrību “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) ir izvērtējusi platjoslas interneta tīkla (vidējā jūdze) pieslēguma izveides iespējas tā sauktajās “baltajās teritorijās”. Panākta vienošanās, ka vidējās jūdzes papildu pieslēgumi tiks izveidoti 19 izglītības iestādēm 17 pašvaldībās.

Pieteikt savu skolu un uzzināt vairāk par projektu var mājaslapā https://skoluinternets.lv/

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit