Dziesmu svētki tradicionālā formā šogad nenotiks

0
1807
Foto: LETA

Šodien notika Jaunās konservatīvas partijas valdes tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, kuras laikā tika analizēta aktuālā epidemioloģiskā situācija. Pēc tikšanās, izanalizējot visus riskus, tika pieņemts lēmums, ka  XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tradicionālajā formā šajā gadā nenotiks.

“Mēs rūpīgi izanalizējām jaunāko situāciju saistībā ar COVID–19 saslimšanu, un diemžēl 14 dienu kumulatīvais rādītājs turpina pasliktināties. Nākotnē ar optimismu ļautu raudzīties operatīva iedzīvotāju vakcinācija, tomēr līdzšinējā Veselības ministrijas darbība un vakcinācijas tempi nedod pamatu optimismam. Speciālistu viedoklis bija, ka dziesmu svētkus tradicionālajā formā būtu iespējams rīkot tad, ja vakcinēti būtu vismaz 60% no sabiedrības un kopējais saslimstības līmenis būtu ievērojami zemāks,” norāda Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns, piebilstot, ka iepriekšējie plāni tika gatavoti, balstoties uz to, ka jau pašlaik būtu vakcinēts ievērojami lielāks iedzīvotāju skaits.

“Mēs apzināmies, ka dziesmu svētki ir viena no nozīmīgākajām tautas kultūras tradīcijām, kas ir spēcinājusi latviešus cauri gadu simtiem, tomēr pašreizējā epidemioloģiskā situācija mums neļauj rīkot svētkus tradicionālajā formā,” stāsta Bordāns.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit