Darbu sāk jaunā Ekonomisko lietu tiesa

0
3145

Rīgā, 31.martā darbu sāka Ekonomisko lietu tiesa (ELT), kuras kompetencē būs izskatīt lietas par koruptīviem noziegumiem gan privātajā, gan publiskajā sektorā, kā arī par nodarījumiem, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Šim notikumam par godu noritēja preses konference, kurā runas teica Valsts prezidents Egils Levits, tieslietu ministrs Jānis Bordāns,  ģenerālprokurors Juris Stukāns, OECD ģenerālsekretārs Endžels Gurija (Angel Gurria), Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone, Somijas Tirgus tiesas priekšsēdētājs Jussi Kartunens (Jussi Karttunen) un Ārvalstu investoru padomes pārstāvis, zvērināts advokāts Māris Vainovskis

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Jaunā Ekonomisko lietu tiesa ir sarkanā gaisma pagātnes rēgiem – oligarhiem un viņu gribas īstenotājiem, korupcijai un negodīgumam. Sagaidāmā jaunās tiesas profesionālā, neatkarīgā un ātrā darbība būs iedrošinājums visiem drosmīgajiem un godprātīgajiem valsts iestāžu pārstāvjiem, kas ar saviem ikdienas lēmumiem sekmē labo pārmaiņu iestāšanos valstī. Tā mēs, viens otra atbalstīti un mudināti, kopīgi piepildīsim sapni par pārtikušu un drošu Latviju.

ELT darbību nodrošinās desmit tiesas sastāvi – 10 tiesneši un 24 darbinieki. Jaunizveidotā tiesa atradīsies Rīgā, Mazā Nometņu ielā 39, un tās darbības teritorija aptvers visu Latvijas teritoriju.

8.martā Saeima apstiprināja amatā deviņus ELT tiesnešus, kuru pilnvaras sākās 8.martā. Par rajona tiesas tienešiem no 8.marta tika iecelti Miķelis Zumbergs, Ļubova Kovaļa, Katarīna Sniedze, Vija Kalniņa, Ieva Jankovska, Aivars Latkovskis, Kaspars Vecozols, Dagnija Muceniece un Oksana Pulle-Čižova.

Tieslietu padome 26.martā par ELT priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecēla šīs tiesas tiesnesi Zumbergu. Zumbergs atsaucās aicinājumam pildīt tiesas priekšsēdētāja pienākumus uz laiku pēc tam, kad Tiesu administrācijas izsludinātajā konkursā uz priekšsēdētāja amatu noteiktajā termiņā nebija pieteicies neviens kandidāts.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit