Konservatīvie iesniedz sarakstu Balvu novada domes vēlēšanām

0
4486
Jaunās konservatīvās partijas vadītājs Jānis Bordāns un saraksta līderis Balvu novada pašvaldību vēlēšanām Aldis Bukšs

Piektdien, 26.martā, Jaunās konservatīvās partijas Balvu nodaļas vadītājs Jānis Auziņš un vadītāja vietnieks Aigars Bukšs apvienotajai Balvu novada vēlēšanu komisijai iesniedza deputātu kandidātu sarakstu Balvu novada domes vēlēšanām, kas norisināsies šī gada 5.jūnijā. Ar pirmo numuru sarakstā startēs Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna biroja vadītājs Aldis Bukšs. 

Balvu konservatīvie uzsver, ka pēdējo 30 gadu laikā iedzīvotāju skaits Ziemeļlatgalē, neskaitot sešus atņemtos Abrenes pagastus, ir samazinājies gandrīz uz pusi – par 43%, bet, salīdzinot ar 1935. gadu iedzīvotāju skaits novadā samazinājies pat trīs reizes! Lai apturētu novada iztukšošanos, tā vadībā nepieciešami jauni, enerģiski un drosmīgi, bet vienlaikus pieredzējuši un zinoši cilvēki.

Aldis Bukšs: “Esmu gatavs uzņemties atbildību par apvienotā Balvu novada vadīšanu un esmu pārliecināts, ka ar savām finanšu un valsts pārvaldes sektorā uzkrātajām zināšanām un pieredzi palīdzēšu Ziemeļlatgalei kļūt par labāko vietu novadniekiem, kurā dzīvot un atgriezties.”

Sarakstā iekļauti 18 deputātu kandidāti no Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadiem. Balvu konservatīvie sevi pozicionē kā jaunu elpu Ziemeļlatgalei un uzsver, ka to galvenais mērķis ir apturēt novada iztukšošanu un dot iespēju Ziemeļlatgalei atdzimt.

Jānis Auziņš: “Mums ir spēcīga komanda, kas pārstāv ne tikai visus novadus, bet arī visdažādākās jomas – gan jaunie lauksaimnieki un skolotāji, gan uzņēmēji un sociālie un kultūras darbinieki. Virknei kandidātu ir ilgstoša pieredze pašvaldības un iestāžu vadības darbā. Man ir milzīgs prieks par to, ka Aldis Bukšs ir pieņēmis nozīmīgo lēmumu saistīt savu dzīvi ar dzimto novadu un uzņemties tā vadību.”

Kā galvenie darbības virzieni programmā tiek izvirzīti – “Labākā vieta ģimenēm!”, “Ceļi un infrastruktūra – prioritāte nr.1”, “Jaunas darba vietas”, “Izglītība”, “Bagātīga un spraiga kultūras dzīve”, “Droša un pasargāta ikdiena ikvienam. Īpaši senioriem”, “Ziemeļlatgale – jauns galamērķis tūrisma kartēs”.

Informācijai:

Aldis Bukšs ir dzimis un audzis Balvos un Baltinavā. Beidzis Latvijas Universitāti, iegūstot divus bakalaura grādus – politikas zinātnē un tiesību zinātnē. Gandrīz 10 gadus strādājis Latvijas komercbankās, tad Ekonomikas ministrijā saistībā ar eksporta un ārvalstu investīciju piesaistes jautājumiem. Pēdējos divus gadus strādā par tieslietu ministra biroja vadītāju. Aldis Bukšs ir arī romānu “Parādu piedzinēji” (2015.) un “Brāļi/Bruoli” (2020.) autors, kā arī scenārija līdzautors spēlfilmai “Maiņa” (2020.). Romāns “Bruoli” 2021.gadā saņēma latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks”.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit