Konservatīvie aptur azartspēļu lobija virzīto nozares regulējumu

0
3145
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jauno konservatīvo ministriem šodien valdībā  izdevās apturēt azartspēļu lobija virzīto projektu “Azartspēļu un izložu politikas pamatnostādnes 2021.-2027.gadam”, kas paredzēja turpmāku azartspēļu sērgas nostiprināšanu Latvijā. 

Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Mēs jau vairākus gadus esam asi vērsušies pret azartspēļu sērgu un turpināsim to darīt, jo šī atkarība katru gadu noved postā tūkstošiem Latvijas ģimeņu , turklāt dzen daudzus cilvēkus emigrācijā. Pamazām spēļu zāļu skaits ir sācis samazināties, un cilvēki arvien mazāk līdzekļu tērē šai toksiskajai “izklaidei”.”

“Šodien pieredzējām to, ka uz valdību lemšanai tika virzītas azartspēļu un izložu politikas pamatnostādnes, kuras veidotas tiešā azartspēļu lobija ietekmē un paredz tikai kosmētiskus grozījumus šīs sērgas ierobežošanai, lai arī Krišjāņa Kariņa valdības deklarācijā skaidri noteikts, ka šīs valdības mērķis ir ierobežot azartspēļu pieejamību. Mēs esam pieredzējuši, ka vairākas pašvaldības ir sākušas ierobežot azartspēļu izplatību savā teritorijā, bet šodien virzītie grozījumi bija vērsti uz pretējo, liedzot pašvaldībām atbrīvoties no šīs sērgas,” norāda Bordāns.

Jaunie konservatīvie turpinās uzstāt uz to, ka azartspēles Latvijā būs iespējams organizēt tikai četru vai piecu zvaigžņu viesnīcās un nepieļaus, ka azartspēļu lobiji un partiju sponsori ietekmē valdības lēmumu. Svarīgi, ka Jauno konservatīvo piedāvājumu azartspēļu stingrai ierobežošanai atbalsta vismaz 80% Latvijas sabiedrības un šai iniciatīvai atbalstu portālā “Manabalss.lv” pauduši jau vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāji.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit